Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Upgrade Sandero versiunea1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Upgrade Sandero versiunea1

    Acum dupa ce versiunea a II-a a modelului Sandero este pe piata as dori sa stiu ce piese/ansambluri existente pe Sandero 2 se pot pune, cu sau fara adaptari, pe Sandero 1.
    Sandero Laureat 1.4 MPI

  • #2
    Bratele de la stergatoarele de parbriz sa scapi de celebrul V din fata ochilor.
    Izoprenul dintre usa si aripa, chederul dintre usi.
    Diuzele de spalat parbrizul si panoul de climatizare. Cam atat, restul chestiilor fiind diferite.

    Comment


    • #3
      Da, asa e cu stergatoarele? Sigur cele de pe Sandero 2 elimina celebrul V? Si direct puse fara nicio alta modificare ?

      Comment


      • #4
        dar unitatea media?? stiu ca e de tip 2 DIN si unii au decupat panoul pentru a face loc. Are nevoie de adaptari complicate?
        Sandero Laureat 1.4 MPI

        Comment


        • #5
          La problema cu stergatoarele inca studiez problema. Nu sunt 100% sigur de asta. Nu o sa se poata monta 2din la noi la sandero-uri decat porcarie chinezeasca, nu cea de pe sandero 2. Si sa dai ~2000ron pe chestia aia? Cred ca majoritatea avem gps-uri acasa si la filme nu cred ca se uita careva in timp ce conduce.

          Comment


          • #6
            chederul streasina credeti ca se potriveste?
            protectia de plastic care iese de sub capota si cuprinde si parbrizul fata in partea de jos?
            -fara-

            Comment


            • #7
              Chederul streasina nu se potriveste. Din cate m-am uitat eu la dracia aia de plastic nu se poate pune, daaaar exista asa ceva pentru sandero-urile noastre, dar se gaseste doar in Rusia din pacate.

              Bucur?-te de videoclipurile preferate ?i de muzica preferat?, încarc? con?inut original ?i arat? videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei ?i lumii întregi pe YouTube.


              Cum e la duster asa e si la Sandero.

              Comment


              • #8
                refuz sa cred ca se gaseste doar in Rusia.
                daca e reper de origine se gaseste si la Mioveni.
                de ce nu s-ar potrivi de la sandero 2 la sandero normal?
                astept ca cineva sa scoata asa ceva la vanzare.
                nu inteleg de ce nu s-ar potrivi chederul streasina? prinderea e aceeasi ca la sandero. numai ca in loc de streasina are acum tub!
                -fara-

                Comment


                • #9
                  acela nu e reper de origine. Astept sa apara versiunea mai noua de dialogys ca sa vad codul piesei. Chederul streasina e cel de la baza parbrizului pana la usa din spate.
                  Partea aceea de plastic de la stergatoare m-ar interesa si pe mine. Cred ca userul cosmin_uau poate face rost, dar ar fi bine ca cineva din zona sa probeze sa vada daca merge pentru ca nu stiu daca intra bine din cauza distantei dintre chestiile alea pe care se pun bratele.

                  Comment


                  • #10
                    Am mers azi la dealerul dacia sa vad exact cum arata plasticul ala de sub parbriz. La o prima vedere pare ca ar merge si la noi, fiind diferita doar partea de langa deflectoarele de aer de langa parbriz, plasticul fiind prins in laterale de acele deflectoare. Ce am mai observat e ca sub el tot pe laterale e pus izopren pentru izolare. M-ar tenta sa incerc sa adaptez unul.

                    Comment


                    • #11
                      Pe mine ma roade inca faza cu tetierele din spate. La versiunea noua sunt de tip virgula toate 3 si vizibilitatea in spate e ok! vreau si eu acest lucru. Insa se pare ca la noul Sandero tetierele spate sunt toate la fel, adica distanta intre tije este aceasi. La modelul vechi tetiera din mijloc are distanta intre sine mai mica decat cele din laterale.
                      Sandero Laureat 1.4 MPI

                      Comment


                      • #12
                        cauta tetiere tip virgula de la peugeot 206. se potrivesc pentru cele laterale. dar nu si pentru cea di mijloc!
                        -fara-

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google