Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Pentru cei care conduc echiparea Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    pai la sandero simplu ii puneam airbag frontal pasager si culoara metalizata si un cd-player si ceva boxe, si deci nu era diferenta chiar de 1200. dar optez pentru preference si renunt la culoarea metalizata. o sa aleg albul. merge la o fata alb, nu?

    Comment


    • #17
      Merge si rosu, ca a mea. Preference este destul de OK. Singurul regret al meu este A/C. Si eu am plecat de la logan cat mai simplu si am ajuns la Sandero Preference.

      Comment


      • #18
        Merge cum sa nu
        La culori nemetalizate ai de ales intre:
        • Alb Galcier
        • Rouge Passion
        • Bleu Marine

        Si eu as alege ALB

        Comment


        • #19
          renunta la culoarea metalizata si pune cev a pt.siguranta.
          ps. rara bine ai venit in clubul nostru

          Comment


          • #20
            Da "Rara" bine ai venit in club. Poate participi si tu la Meeting-uri unde ai putea face un Drive-Test. Ajuta la decizia finala

            Comment


            • #21
              albul o face mica.
              daca mai sar niste pete rosi pe ea zici ca e buburuza.dar ii sta foarte bine.ia-o alb.si neaparat sa ii pui eleron.
              -fara-

              Comment


              • #22
                Spanu, din contra albul o face mai mare si negru mai mic

                Comment


                • #23
                  Arata destul de bine pe alb cand este curata !!! Cand am vazut primul sandel alb nu`mi mai dezlipeam ochii dupa el, era si varianta Sandero .. dupa 2 zile era negru

                  Comment


                  • #24
                    mersi la toti. stiti cum e, fetele au tot timpul o grija mai mare la aspect(fara suparare) asa ca nu o sa o las pe sandarica mea sa arate murdar si sa fie urata. stiu ca albul e o culoare mai pretentioasa, dar are si multe calitati-vara sper ca nu o sa se incalzeasca asa tare-daca tot nu e cu AC. multi au zis ca albul e o culoare de fitze(dar eu nu cred asta).

                    Comment


                    • #25
                      Sandero nu are absolut nimic pe ea si sa o aduci la ambiance te costa mai mult decat ai cumpara ambiance, deci mai bine iei ambiance si ii montezi radio cd, boxe, alarma care transforma inchiderea centralizata cu cheie in inchidere centralizata cu telecomanda si poti opta pentru directie asistata hidraulic. Radio cd mp3 cu boxe te costa 500 de lei si este net superior la ce se pune pe sandero( de la 2x15w sau 4x15w la 4x50w este o diferenta enorma), alarma montata la ei te costa 400 de lei. Preferance fata de ambiance, geamuri electrice faţă, dar iti da un radio cd de 6-700 de lei care nu face nici doi bani. La Laureate singurul lucru care ma incanta si este cel mai important, aerul conditionat. Pentru mine sandero perfect ar fi fost ambiance cu radio cd mp3 si boxe montate de mine, alarma, directie asistata hidraulic si AC. Le am pe toate mai putin AC . In privinta culorii eu am optat pentru gris comete, este o culoare perfecta pentru dizainul masinii dar in acelasi timp si foarte pretentioasa. Daca totusi optezi pentru nemetalizata te-as sfatuii sa nu iei alba, o face mica si nu scoate nicio linie in evidenta.
                      Last edited by marian66v; 27 February 2009, 20:26.

                      Comment


                      • #26
                        In primul rand albul nu e culoare, poti sa spui asta oricui care se leaga de masinuta ta. Nuanta pe care o ai este un pic mai pretentioasa dar pe sandero da foarte bine.Daca ii cumperi niste jenti negre va fi bijuterie

                        Comment


                        • #27
                          Pai @rara daca tot ai ajuns la 8050 euro ,de ce nu-ti iei un Logan Laureate (8000 euro) care are acum si ABS standard si aer conditionat oricum cu dotari peste Sandero Prestige.

                          Comment


                          • #28
                            Şi care sunt acele dotări peste Sandero Prestige?
                            Mama proştilor este mereu gravidă!

                            Comment


                            • #29
                              S-a vrut "oricum cu dotari peste Sandero Preferance"
                              Preferance < Laureate < Prestige

                              Comment


                              • #30
                                Multumesc @Goan , nu am fost atent la ce am scris ,trebuia sa scriu Preferance.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google