Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero Stepway

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    V-ati uitat la valorile de la consum la Stepway ?
    Foarte frumoase ornamente dar se pare ca trag la kg atat la benzina cat si la diesel.

    Ciclu complet (l/100km) 7,3 7,6
    Ciclu urban (l/100km) 9,7 10,2
    Ciclu extra-urban (l/100km) 5,9 6,1
    Emisie CO2 (g/km) 172 180


    In conditiile astea punand in calcul cei 20 (douazeci) de milimetrii din garda ridicata, cam grea decizie pt cine se gandeste sa aleaga intre Sandero si Stepway.

    Comment


    • #92
      Cine alege Stepway o face pt design.

      Comment


      • #93
        Eu cred ca Stepway va avea cautare.
        Se va vinde pe piata pentru ca sunt foarte multi care or sa o cumpere pentru desing, si mai putin pentru dotari.
        Totusi daca ar fi avut ca dotari standard dotarile versiunii Laureate, sau macar optional o parte din cele enumerate mai jos daca nu toate, cred ca ar fi fost altceva.
        - Airbaguri laterale faţă;
        - Computer de bord cu 6 funcţii (kilometraj general, kilometraj parţial, carburant utilizat, consum mediu, autonomie previzibilă, viteză medie)
        - Martor portiere deschise
        - Retrovizoare exterioare cu reglaj electric şi degivrante
        - Scaun şofer cu reglare pe înălţime

        Comment


        • #94
          sa inteleg ca stepway e un sandero cocotat si cu o echipare gen "dacia 1300" ? atunci la ce vor mai multi bani pe ea? cu toate astea, cum zicea si angelblack, multi o vor lua pt design. desi un sandero mai dotat si cu kitul de "drumuri grele" cred ca e o alegere mai buna.
          dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

          Comment


          • #95
            Eu unul nu as da Sandero al meu pentru un Stepway.
            Daca ar fi sa aleg as preferea un Sandero Laureate cu Kit SUV in locul unui Sandero Stepway. Intradevar costa mai mult decat un Stepway dar e si mai bine dotat si parca arata mai bine decat Stepway.
            Banuiesc ca in curand or sa apara si ornamentele de pe Stepway in gama de accesorii pentru Sandero

            Comment


            • #96
              Sincer nici eu nu mi-as da jucaria pt un stepway...mai ales ca acel kit va fi vandut separat, poate si pe bucati...Sambata merg sa fac un drive test cu stepway si va spun si cum merge, desi cred ca e sandero 99,99%.

              Comment


              • #97
                Asa este un sandero cu un kit SUV si fara baghetele laterale de protectie, deci cine are sandero-sandero il poate transforma in stepway

                Comment


                • #98
                  Cred ca si eu o sa ma duc vineri sau sambata sa fac un test cu Stepway, dar si un test cu 1.2 16V 75 CP

                  Comment


                  • #99
                    Eu am fost azi. Nu aveau nici 1.2 16v si nici Stepway pentru test, doar expuse. Stepway arata excelent, dar dotarile lasa mult de dorit.
                    Scuzati absenta indelungata. I'm back

                    Comment


                    • Sper ca pana sambata reprezentantele Dacia sa aiba Sandero Stepway si Sandero 1.2 16V 75 CP pentru test.
                      Abia astept sa le testez sa vad cum se comporta.

                      Comment


                      • Am fost azi la AutoCobalcescu pe Splaiul Unirii, dar din pacate nu aveau masinile decat expuse.
                        Nu aveau masini de test.
                        Este atragator ca design, dar slab ca dotari.
                        Este mai confortabil ca Sandero, in sensul ca are scaunele mai moi, mai comode.
                        Din discutiile avute cu cel de la reprezentanta, acesta a spus ca "Stepway este un Sandero dar cu face lift iar pentru 1200 Euro poti transforma orice Sandero in Stepway cu singura diferenta ca din KIT nu fac parte si barele de pavilion longitudinale. Acestea din urma nu se pot monta pe Sandero".
                        KIT-ul Stepway de 1200 Euro este format din:
                        - praguri usi;
                        - ornament cromat pentru teava de esapament;
                        - ornamente sport bara fata/spate cu aspect crom satinat;
                        - ornamente aripi fata/spate

                        Comment


                        • Ieri am văzut în Showroom-ul Dacoserv, kit-ul SUV, de culoare gri, cu 2700 RON (TVA inclus), ceea ce înseamnă cam 640 de euroi. Chiar aşa de nesimţite sunt preţurile celor de la AutoCobalcescu?
                          Mama proştilor este mereu gravidă!

                          Comment


                          • Poate nu ne referim la acelasi KIT.
                            Eu am spus pretul pentru KIT-ul Stepway nu pentru KIT-ul SUV

                            Comment


                            • Chiar dacă vorbim de kit-uri diferite, preţul "strigat" de AutoCobălcescu pentru kit-ul Stepway tot nesimţit rămâne, pentru că nu cred că Dacia "a făcut" preţul de care aminteai.
                              Mama proştilor este mereu gravidă!

                              Comment


                              • Nu stiu cine a facut pretul respectiv, dar cel de la AutoCobalcescu au zis ca atat este KIT-ul Stepway. Bnuiesc ca mai adauga si ei ceva.
                                Posibil ca in pretul KIT-ului Stepway sa intre si jantele din aliaj dar nu sunt sigur. Nu am intrebat daca intra si jantele in KIT-ul Stepway, dar mi sa spus ca barele longitudinale nu se pot monta pe Sandero. Mi s-a spus ca orice Sandero poate arata ca un Stepway pentru 1200 Euro = KIT Stepway.
                                Este cam mult totusi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google