Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Go!, Play! şi Smile!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    @ all : go, play si smile.....poate dacia incearca sa ne spuna ceva: ajungi ca amaratul in showroom si prima treaba cand intrebi de o dacie sa ti se spuna "go, play and smile"! smile ca nu a dat draq sa iti cumperi ceva de la Dacia!

    Comment


    • #17
      Nu inteleg de ce genarlizeaza?!...Daca cineva are probleme cu o dacie atunci Dacia face masini proaste. Eu am un an de cand am o Dacie si sunt foarte multumit de ea. Parerea mea este ca Dacia face masini foarte bune si atunci... Go Play... cu masina si Smile!

      Comment


      • #18
        o ai doar de 1 an, eu de 3 ani. sper ca si dupa 3 ani sa fii tot la joaca si tot un smile . zicea cineva pe aici ca sandero 1 din 10 e varza. eu zic ca e mai rau. poate al tau e intre cele bune si esti norocos. sincer, nu doresc raul nimanui. doar vreau ca altii care intentioneaza sa cumpere dacia, sa isi poata face o parere corecta daca citesc pe aici.

        Comment


        • #19
          O am de 2 ani jumate si pana acum nu am amvut nici o roblema cu ea. Am peste 41000 KM.

          Comment


          • #20
            O am de ~ 3 ani si tocmai am trecut Transfagarasanul cu ea (cu 3 km bara la bara la urcare) si nu am avut nici o problema. Vreau sa va spun ca la urcare cu mult inainte de urcarea bara-la-bara, era un Opel Astra second (la pret ~ Sandero nou) cu motorul fiert. Nu ca tin cu ursul, dar parca ce e nou, e nou...

            Comment


            • #21
              Am vazut si eu mai multe cazane vineri in drumul spre mare dupa aprox 7 km de mers bara la bara au cedat : opel astra C , chiar un cazan de bmw. Daca doriti sa vedeti o simfonie de cazane faceti intr-o vara drumul Italia - Romania sa vederi cate fierb prin Ungaria. Tocmai bune de sh pentru romani...

              Comment


              • #22
                Dacia lanseaza seria limitata Story pe modelele Sandero si Logan

                Comment


                • #23
                  Interesant cd-player-ul.

                  Comment


                  • #24
                    Da, arata foarte bine plus ca are mufa Jack pt Aux In si USB.
                    Ce au mai observat altii Sfârşitul unei ere: Modelele Dacia nu mai sunt „by Renault”. Cum a dispărut semnătura francezilor

                    Comment


                    • #25
                      Asteptam sa apara la vanzare astfel de cd-player-e ca eu as cumpara.

                      Comment


                      • #26
                        Hmm..pare o corcitura intre variantele de echipare Dacia Sandero Play!-Smile!.Are inchidere centralizata cu cheie, nu are geamuri electrice fata si proiectoare de ceata ,dar are Aer conditionat, 3 tetiere spate(cea centrala de tip virgula), servo-directie si aeratoare+consola centrala cu aspect crom satinat.In plus are acel Cd-player cu Mp3, satelit de comanda pe volan si Bluetooth, dar reglajul pe inaltime al volanului si scaunului sofer sau bancheta fractionabila nu exista pe aceasta echipare.De asemenea cum bine ne-am obisnuit computerul de bord este 'doar pentru cei cu dotarea de varf', la fel si oglinzile electrice cu martorul de usi deschise.In plus fata de celelalte serii limitate de la Dacia, aceasta varianta beneficiaza de posibilitatea montarii airbag-urilor laterale fata.
                        Mi se pare ciudata combinatia de 'dotari': 3 tetiere spate-bancheta nefractionabila; iluminare portbagaj-lipsa iluminare torpedou; aeratoare corm satinat-manere de deschidere usa interior negre; cd-player cu bluetooth-inchidere centralizata cu cheie(fara telecomanda); aer condtionat-geamuri manuale;.Aceste combinatii mi se par ciudate pentru obiceiul Dacia, care iti baga pe gat deobicei, alaturi de AC. si dotari precum:geamuri el., computer bord, etc.
                        In concluzie pare a fi un Smile 'descompletat' si in plus are un cd-player mai bun.

                        Ps:Sigla 'byRenault' parca nu mai apare pe hayon de la inceputul anului 2011.

                        Comment


                        • #27
                          Interesant radio-cd-ul ! Cine stie ce marca este sau sub ce nume se poate gasi pe piata libera?
                          Sandero Laureat 1.4 MPI

                          Comment


                          • #28
                            inlocuieste varianta Orange.si asa cum au dat mare lovitura cu aia..or sa dea si cu asta!

                            Comment


                            • #29
                              Cd-playerul probabil este Blaupunkt, oricum este cel ce se gaseste de putin timp si pe Duster Ambiance si Laurete.

                              Comment


                              • #30
                                playerul e frumos, dar chair are bluetooth functionabil sau e doar compatibil.si eu am un alpine care are buton de phone, scrie bluetooth pe el dar trebuie sa ii pui unitatea bluetooth. deci e caca maca. daca are iesire pt woofer e bun.
                                p.s. bine ca au schimbat petardele alea de playere..la dealer era 10 milioane si eu l-am vandut cu 1 mil
                                -fara-

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google