Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sandero 1.6 16v

    De ce au renuntat oare la motorul 1.6 16v de la logan-ul prestige care isi face pe deplin datoria mai ales ca sandero ar fi mai usor decat logan-ul si ar fi foarte sprintena cu acest motor.
    Logan 1.6 16V, 105 cai, micheline, abs boch, blaupunkt, full electric, gri palatine, 0-100km/h - 10.2 s.

  • #2
    O sa fie introdus si acest motor, mai tarziu.
    sigpic

    Comment


    • #3
      pentru ca nu o sa mai cumpere nimeni 1.6 le toti o sa ia 1.6 16v

      Comment


      • #4
        Ar fi pacat

        Nu ar trebui facut un astfel de compromis .
        Abia cu motorul ala simti masina ca trage cum vrei si cred ca multi ar fi redusi la tacere in legatura cu parea lor despre dacia pentru ca ar vedea doar fumul de la o astfel de masina cu cel putin 105 cai .
        Last edited by Seba; 17 March 2008, 19:28.
        Logan 1.6 16V, 105 cai, micheline, abs boch, blaupunkt, full electric, gri palatine, 0-100km/h - 10.2 s.

        Comment


        • #5
          pai da,doar ca 1.6 16vul daca e corect exploatat,scoate consum aproximativ egal cu 1.6 8v,deci acelasi consum si 15 cp in plus...ce ati prefera?

          Comment


          • #6
            cred ca e mai mult o miscare de marketing asta: scot 1,6 16v mai tarziu, cu o caroserie personalizata putin si zic: uitati, aveti un hot hatch. desi la 105 eu cred ca e departe de conceptul de hothatch. sau poate inventeaza o nisa noua: budget hothatch.

            Comment


            • #7
              probabil o sa arate un pic altfel...

              Comment


              • #8
                Asta e strategia de marketing a Dacia. Sa scoata totul pe bucati, sa nu scoata toate echiparile odata.
                Motorul de 1,6 16v va aparea in 2009 pe Sandero.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Daca ar pune motorul de 1.6 16v pe sandero ma las de meserie...dau loganul si imi iau sandero!!!ar fi foarte bine echilibrata pret-calitate....si cred ca o sa pune elemente de pe clio 3.(prize de aer...etc).asteptam sa vedem rezultatul.
                  Nu te obosi sa te uiti in retrovizoare dupa mine....tot timpul o sa fiu in fata ta!!!

                  Comment


                  • #10
                    pai se stie deja ca va fi 1,6 16v pe sandero. modificarile exterioare sunt minore, un prag mic in fata si pe laterale. aa, era sa uit deflectorul ala de pe spate - ala o sa faca furori prin romanica pun pariu

                    Comment


                    • #11
                      Intradevar

                      Originally posted by Stuke View Post
                      Daca ar pune motorul de 1.6 16v pe sandero ma las de meserie...dau loganul si imi iau sandero!!!ar fi foarte bine echilibrata pret-calitate....si cred ca o sa pune elemente de pe clio 3.(prize de aer...etc).asteptam sa vedem rezultatul.
                      Si eu m-as lasa de 16 v-ul meu pentru asta mai usor
                      Logan 1.6 16V, 105 cai, micheline, abs boch, blaupunkt, full electric, gri palatine, 0-100km/h - 10.2 s.

                      Comment


                      • #12
                        dar pana la uram cand va putea fi comandat sandero...?daca andrei a spus ca 16 16v va aparea in 2009???? :-?


                        intalnire loganclub duminica la ora 15 la Carrefour ERA Pacurari si miercuri la ora 20 tot Carrefour ERA Pacurari

                        Comment


                        • #13
                          in iunie, la Dacia Porti Deschise se vor prelua primele comenzi. Cand se vor onora? Eee, asta da intrebare. Estimez ca la inceput o sa dureze cam 2-3 luni sa vina o masina. Daca nu ai ceva pile pe la dealeri.

                          Comment


                          • #14
                            - Stefan, nu ma speria in halul asta! Eu am vrut sa pun mana pe un Kiss luna asta,,, si am zis sa mai astept inca 3 luni ca nu o fi foc,,, dar tu mai imi dai un supliment de inca 2-3 luni asta ar insemna 1 sep. MAI BAGAT IN PAMANT
                            Last edited by Stefan; 30 April 2008, 16:57.

                            Comment


                            • #15
                              pai crede-ma ca si eu vreau din tot sufletul sa ajunga sandel in mainile mele cat mai repede, dar trebe sa fiu realist si sincer nu vad cum s-ar putea intampla asta la 1 iunie. uite-te la ce s-a intamplat cu logan pick-up: prezentat la siab in octombrie si deabia acum a ajuns la vanzare.. cred, ca n-am auzit inca de vreun propitar de pick-up. din pacate daca vrem masina asta trebuie sa astepam.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google