Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Priviti si va minunati !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Priviti si va minunati !

    Reglaje fine Sandero .
    priviti pana la capat, cel putin faza cu pumnul la portiera fata, e bestiala !!!

    Last edited by Sorin-Andrei; 23 June 2010, 15:57.

  • #2
    frumos, bestial, beton

    Comment


    • #3
      superb . ma asteptam

      Comment


      • #4
        pai e "hand made". de aia si costa asa mult masina!..

        Comment


        • #5
          Acum inteleg dc se inchide asa greu portiera fata de pe stanga la mine

          Parca nu se vb romana acolo, nu cred ca era in fabrica de la pitesti. Si daca e asa si la noi in Romania se procedeaza la fel

          Comment


          • #6
            initial eu am crezut ca e un neamt ala si ca filmul e folosit pt antireclama, lasind la o parte ceea ce vrea sa arate de fapt! dar pare ca vorbesc in rusa. nu ca romanul -fire de artist dealtfel- ar sti ce e ala un subler sau cum sa il foloseasca!...tot de traditia Dacia tin aceste lucruri si nu e de mirare, acestea se pot intimpla si la Pitesti (in service stim cu totii cum lucreaza). stiti vorba aia: "nu se infileteaza da-i cu ciocanul!".
            pe de alta parte , desi poate sa fie si o facatura spune multe acest filmulet.

            Comment


            • #7
              oricum la mine se inchid cam greu usile desi cand am fost la revizie le-am zis ca nu prea se inchid numa cand le cam trantesc asa ca nu ma mir de cum sunt produse masinutele noastre...

              Comment


              • #8
                E normal.

                Am vazut filmuletul si pe 220 si din commenturile unora se pare ca asa se face si la alte (toate) masini, oricum e mai bine decat sa se desprinda portiera cand o trantesti mai tare.
                Si reglaje fine nu prea exista la masinile ieftine pt ca tot mai scartaie cate o usa.

                Comment


                • #9
                  Hai ma ce draq...am fost la fabrica la Mioveni acum 2 saptamani si nu am vazut asa ceva...si filmul nu e de la noi oricum...

                  Comment


                  • #10
                    Da...acelasi clip si pe alte siteuri,eu l-am vazut pe unul din Ungaria.Era insotit de un articol rautacios la adresa Dacia...ce sa zic,comentatorii l-au desfiintat pe autor,apreciind ca asta este metoda folosita la orice marca.De altfel,se vede clar in clip ca tipul este profesionist si stie unde si cat de tare trebuie sa dea...

                    Comment


                    • #11
                      nu e nici o mare minunatie

                      Nu e nici o mare minunatie

                      Eu am fost la uzina Audi din Ingolstadt in Germania si exact aceleasi manevre se fac si la masinile Audi si alea cred ca totusi sunt un pic mai scumpe decat un 'sandel'.

                      E pur si simplu o operatiune care e mai bine sa fie facuta de un operator uman decat de un robot.

                      De-ar fi asta singurul lucru facut manual la Dacia nu ar fi nici o problema ...

                      Comment


                      • #12
                        se vede clar ca nu da cu rautate, ci doar face verificari. Asta este procedura.
                        sigpic
                        http://stefanfaur.wordpress.com/

                        Comment


                        • #13
                          Uite cum verifica cei de la Audi http://www.youtube.com/watch?v=4ktkfb1mmNI
                          Spuneti NU drogurilor

                          Comment


                          • #14
                            Aia e o masina deabea proiectata cred...ma indoiesc (,) ca asa le face la toate...si da la uzina este un tunel de lumina unde intra masinile si vreo 3-4 persoane verifica fiecare amanunt in parte dupa o lista pe care o ai un fata...fiecare masina cu lista lui.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by eryck View Post
                              Uite cum verifica cei de la Audi
                              Asta este motivul pentru care Audi costa de zece+ ori mai mult decat Dacia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google