Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Dacia Sandero Laureate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacia Sandero Laureate

    Vand Dacia Sandero Laureate. Motiv: a aparut motorizarea diesel

    Date tehnice:
    -model: Dacia Sandero
    -nivel de echipare: Laureate
    -motorizare: 1.4 MPI
    -culoare: Gris Comete
    -optionale: jante aluminiu, garantie extinsa 24 luni
    -kilometri parcursi: 5700
    -pret pe Dacia.ro: 9.845 euro

    Alte accesorii:
    -alarma PILOT cu inchidere centralizata si senzor de miscare reglabil
    -Radio-CD LG cu mufa USB, filtrare iesire MOSFET
    -oglinda retrovizoare cu senzori de parcare wireless, bluetooth cu afisare si citire apelant, casca pentru convorbiri private, modulator FM
    -presuri cauciuc cu bordura, original Dacia pentru Sandero
    -cotiera centrala cu spatiu depozitare, originala Dacia pentru Sandero/Logan

    Masina poate fi vizualizata in sectiunea My Ride/Sandilica mea.

    Masina a fost cumparata in data de 18 Septembrie 2008, inscrierea fiind facuta in Octombrie.

    Total platit la data respectiva cu toate taxele, optionalele, etc: aproximativ 11.000 euro

    Pret cerut: 8.000 euro
    Last edited by crististreulea; 5 June 2009, 16:18.

  • #2
    Adevarul ii ca si eu mi-am dorit Sandero Diesel.
    Am luat un Laureate in Noiembrie 2008 dar nu-mi pare rau.
    Cam mult pierzi la ea (~3000 EUR) in 6 luni. Adevarul e ca la masinile noi asta ii BUBA. Se depreciaza foarte repede.
    Succes cu vanzarea si asteptam sa ne spui si noua impresii despre Sandero Diesel.

    Comment


    • #3
      Poate daca spuneai inainte de a-mi da comanda...
      Mult noroc la vanzare!

      Comment


      • #4
        @rara : verifica daca poti anula comanda! Probabil poti,cu pierderea unei sume oarecare...

        Comment


        • #5
          Pai se pierde avansul (~5000 RON) dar sincer ce-i nou ii nou

          Comment


          • #6
            Nu vreau sa renunt la comanda facuta!!! da de unde...Ce-i nou e nou. Eu "imi bag prima piciorul in masina mea " daca-i noua, nu?! plus ca pierd mai multi bani. Astept pana vine, asta e.

            Comment


            • #7
              terminati cu of-topicul, va rog. rezumati-va strict la anuntul de vanzare. mersi
              dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

              Comment


              • #8
                Pretul a scazut la 7.000 euro. URGENT!!! Kilometrii parcursi pana acum: 9.000

                Comment


                • #9
                  Off topic: Daca nu faci nici macar 1000 de km pe luna, la ce vrei diesel?

                  Comment


                  • #10
                    Offtopic: Ca sa fie primul posesor cu Sandero Diesel de pe Forum
                    Altii care mai sunt posesori de Sandero Diesel sunt vesnic OFFLINE
                    Bafta cu vanzarea !

                    Comment


                    • #11
                      Oare eu cat as mai lua pe a mea. Preference 1.4 , cumparata iunie 2008 , 9800 de km la bord ...si ceva imbunatatiri?

                      Comment


                      • #12
                        Daca Laureatul se da cu 7.000 tu cam 6.000 EUR negociabil

                        Comment


                        • #13
                          Eu zic ca vreo 20.000 de ron...

                          Comment


                          • #14
                            6000 de euro nu cred ...prea frumos...la ce am vazut prin anunturi .Ce stiti merge buy-backul la Dacia? Adica sa o dai pe asta si sa iei alta?Din cate am citit iti subevalueaza la greu masina,asta in cazul in care totusi accepta.

                            Comment


                            • #15
                              Merge buyback-ul de la Dacia, doar ca daca masina ar face in targ 6000 euro, cei de la dacia iti vor da pe ea 3000 de euro...deci....

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google