Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

vand accesorii si piese de origine.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vand accesorii si piese de origine.

    ma incurca prin garaj, 185/65/15/88h, fabricatie uk, aproape noi (rulate maxim 3000km, august2011-oct 2011), achizitionate de noi (1430 ron), pastrate ca la carte.
    modesta suma de 700 ron toate. 0720700592
    Attached Files

  • #2
    salut sunt de vara sau de iarna

    Comment


    • #3
      vine vara bine-mi pare...

      Comment


      • #4
        hai sus
        pret
        negociabil

        Comment


        • #5
          Anul fabricatiei este 2009, ianuarie?

          Comment


          • #6
            da 2009.... eu am luat masina in 2011 (prin august parca) sh la 10000km (recuperata de la leasing) si i-am pus cauciucurile astea noi noute, le-am folosit cam 3 luni dupa care am pus pe ea roti de 17, apoi 16. oricum, fabricatie uk, indice de viteza h, mult mai silentioase decat t.


            pentru doritori am cutia de depozitare portbagaj (avea si capac dar trebuie sa-l caut). din pacate are o fisura la un colt, este varianta inalta (vreo 450 ron la dealer). daca o vrea cineva (eu nu o folosesc), modesta suma de 80 ron

            pentru doritori mai am cateva accesorii:
            1- cutia de depozitare portbagaj (avea si capac dar trebuie sa-l caut). din pacate are o fisura la un colt, este varianta inalta (vreo 450 ron la dealer). daca o vrea cineva (eu nu o folosesc), modesta suma de 80 ron
            2- o maciulie schimbator din plastic cu gri satinat (cea de fabrica de pe laureate) in stare buna: 25 ron
            3- deflectoare aer fata/ spate de origine, stare foarte buna, 120 ron/set de 4
            4- covoare textil negre cu bordura rosie de origine (modelul nou care se monteaza pe Duster), noi, 70 ron/set
            5- covoare textil negre, renault, se potrivesc pe sandero, noi, 60 ron/set
            6- aparatori noroi fata de origine, stare foarte buna, 30 ron/set
            7- faruri stg/dr stare foarte buna, 350 ron perechea (daca nu se vand le modific)

            daca ma mai impiedic de ceva mai urc aici
            Last edited by chroma; 3 July 2013, 22:52. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #7
              am nevoie de farul dreapta. ofer 150 ron. poate are cineva nevoie de farul stanga sa-l scapam pe om de stres.

              intrebare: in momentul de fata ce faruri ai pe masina?
              -fara-

              Comment


              • #8
                faruri negre am de vreo 3 ani . astea pe care le vand au stat pe masina 10000km

                Comment


                • #9
                  am fost implicat intr-un mic incident in care am spart farul dr, am zgariat bara, am strambat armatura si am rupt suportul care tine bara lipita de aripa dr. am nevoie de far dar vreau sa ma asigur ca e original.
                  -fara-

                  Comment


                  • #10
                    sunt farurile cu care a venit masina din fabrica. dca iei ambele faruri iti dau suportii de bara stg, dr degeaba. eu i-am schimbat cand am inlocuit farurile.

                    Comment


                    • #11
                      am cumparat suportul bara dr. am vb cu mecanicul si armatura se va indrepta. ramane un polish l bara si farul dr.
                      imi pare rau dar nu am ce face cu cel din stanga!
                      oferta ramane valabila.
                      -fara-

                      Comment


                      • #12
                        pe bucati nu dau farurile, imi pare rau

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Spanu View Post
                          am fost implicat intr-un mic incident in care am spart farul dr, am zgariat bara, am strambat armatura si am rupt suportul care tine bara lipita de aripa dr. am nevoie de far dar vreau sa ma asigur ca e original.
                          Tu ai fost vinovatul?

                          Cat costa acel suport care tine bara prinsa de aripa?

                          Comment


                          • #14
                            Cam 60ron costa ala confrom dialogys. Si mie mi s-a rupt o clema pe o parte si vreau sa schimb presorul ala, numai ca e prins in nituri de aripa.

                            Comment


                            • #15
                              A intrat in fata mea din partea dreapta (desi banda lui se ingusta si trebuia sa-mi acorde prioritate) si a franat brusc sa dea prioritate la trecerea de pietoni...moment in care nu am mai putut sa franez si l-am sters in partea lui stanga spate.

                              nici nu am stat la discutii. la cati nervi aveam atunci bine ca nu a comentat nimic. acum ma intalnesc cu el in trafic saptamanal si dupa ce ne salutam incepem sa radem amandoi.

                              presorul ala l-am luat cu 45 lei+transport de la dacia shop

                              p.s. Scz Chroma pt offtopic dar m-am simtit dator sa-i raspund omului.
                              -fara-

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google