Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Amanta mea

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • maine revin cu poze noi.asta daca spal masina

    am modificat cate ceva:
    bi - xenoane
    detector radar legat la plafoniera
    telescop la capota motor

    urmeaza jante megane 16" cand vine caldura
    la vara insonorizare podea + portbagaj.
    -fara-

    Comment


    • detector radar legat la plafoniera - avantaj ca mi-a ramas priza libera pentru GPS sau bricheta
      volan piele - dezavantaj ca dimineatza iti ingheata mainile pe el :P
      o poza si cu bixenoanele dar nu se vede prea bine pt ca mi-a aparut un stalp de iluminat public.
      curand poze si cu telescopul montat la capota.
      Attached Files
      -fara-

      Comment


      • da bine volanul , este imbracat nu ? sau schimbat cu totul ...:-?

        Comment


        • este schimbat cu totul. este original dacia luat de la un user de pe loganclub. airbag-ul in schimb este al masinii. pacat ca nu am fost atent cand am scos vechiul volan si am rupt panglica airbag-ului. si imi sta tot timpul becul de la airbag aprins.
          cel vechi se exfoliase si dupa 3-4 viraje imi ramaneau pe maini numai bucati de cauciuc.
          -fara-

          Comment


          • Si ce parere ai acum despre masina, dupa peste 100k km parcursi cu ea?Pe la directie ai schimbat ceva elemente?
            Si n-ai schimbat spira rupta de la airbag?Stiu ca este foarte scumpa una noua, da gasesti sh.
            Ps:Sa o stapanesti sanatos!

            Comment


            • am 110 000 km. nu am schimbat nimic. nicio bucsa nimic. dar am o bataie pe spate si imi vine sa ii dau foc. nu gasesc de unde e.
              alte poze. poate va inspir.

              cu panglica am lasat-o asa. am inteles ca e in jur de 200 de lei una noua de origine. daca ti se duce si calculatorul de airbag e naspa ala e peste 1000 de lei. o sa ma interesez. daca are cineva cunostinta de preturi poate ma ajuta.
              Attached Files
              -fara-

              Comment


              • In weekend, am profitat de vreme si de faptul ca am fost la parinti acasa si m-am apucat de masina.
                1. se demonteaza montantii fata si se baga fonomin la greu, se aplica si un strat de antifon spray. suruburile de la bord erau atat de slabite ca le-am strans cu mana pt inceput. A DISPARUT SCARTAITUL BORDULUI
                2. se demonteaza tot din portbagaj si se aplica un strat de fonomin pana sus peste oalele spate. am aplicat din loc in loc spray antifon ca sa lipeasca pasla, sa nu alunece. LA RULAJUL PE CAROSABIL UMED PARCA ROTILE DIN SPATE NU MERG PE APA. NU SE AUDE NICIUN VAJAIT.
                3. se scoate bancheta spate, si se pune un strat de fonomin, lipit din loc in loc cu spray. am bagat fonominul sub mocheta pana aproape de scaunele fata.

                dupa terminare, am verificat ce e sub mocheta de la picioarele soferului si a pasagerului din dreapta. Surpriza: 1 cm de apa care mi-a provocat injuraturi la adresa inginerilor DACIA. dupa ce am adunat apa cu buretele, am uscat locul cam 3 ore(a se vedea in poze - SA NU RADETI).

                Dupa ce am uscat locurile am pus si sub mocheta cate un strat de antifon si am urcat cu el pana unde mi-a permis.

                REZULTAT: DE LA JUMATATEA MASINII INSPRE SPATE E LINISTE. SE MAI AUDE DOAR MOTORUL, SI ZGOMOTUL PRODUS DE ROTILE FATA. Ma gandesc si la rezolvarea acestei probleme.
                Attached Files
                -fara-

                Comment


                • se adauga una bucata filtru polen! 30 de lei filtrul, si o sticla de vin manopera.
                  daca m-as fi chinuit cum s-a chinuit domnul din imagine imi bagam ceva si il lasam asa!.
                  Attached Files
                  -fara-

                  Comment


                  • Super super tare masina ! Felicitari pentru cum ai facut-o ! Sistemul audio e demential

                    Comment


                    • multumesc. O sa urmeze si altele.
                      -fara-

                      Comment


                      • Salutare.

                        Sa o stapanesti sanatos masina - unele chestii ft interesante si utile, dar..... bata aia nu are ce cauta pe usa - serios acum.
                        Ce vreau sa iti spun ca nu imi place la masina ta si ar trebui sa te gandesti si la alti participanti la trafic sunt xenoanele montate in faruri fara LUPE.

                        Nu ai vrea sa stii ce le-as face celor care au asa ceva (le-as sparge farurile sa le treaca de xenoane). - fara sa o iei personal
                        Noaptea este ft deranjant, deoarece xenon-ul are o lumina ft puternica, iar daca nu este centrata cu ajutorul unei lupe; efectul este de orbire a celor care vin din fata. Intradevar pe tine te ajuta, dar pe altii ii ingenunchezi la propriu cu asa ceva. Eu personal am pus becuri cu 30% plus mai multa lumina - sunt ft bine reglate si vreau sa iti spun ca sunt ft multumit; in plus nu deranjez pe nimeni.
                        Chestiile alea galbene lipite pe usi si pe portbagaj arata nasol rau; asa ceva nu am mai vazut de la dacia 1310 incoace.

                        Vreau sa le iei ca niste sfaturi si nicidecum altfel. Este masina ta si tie trebuie sa iti placa.

                        In rest numai bine si cat mai muti km fara probleme.

                        P.S: Cum de ai gasit apa la picioare la locurile din fata? Exista pe acolo ceva gauri sau....... si eu vreau sa fac operatiunea "fonomin" in viitorul apropiat.

                        O zi faina!

                        Comment


                        • bata de basseball am dat-o jos.XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
                          te asigur ca xenoanele nu orbesc absolut deloc. dupa montare, am reglat farurile sa bata mult mai jos ca cele originale.
                          chestiile alea galbele au fost date jos de pe usi. de pe hayon nu pt ca te ajuta foarte mult la inchis/deschis.
                          nu stiu de ce am gasit apa acolo. de 2 luni nici ca m-am mai uitat la picioare(sub pres).

                          multumesc pentru sfaturi, ma bucur ca ai fost sincer, sunt multe care nici mie nu imi plac ...dar nu am ce face. masina are in 3 ani jumate 120 000km. deci nu o am ca sa fie bibelou, insa pentru simplul fapt ca merg foarte mult in masina am incercat sa fac ca orele petrecute la volan sa fie cat mai placute, iar drumul sa fie cat mai confortabil.
                          Last edited by chitziman; 9 May 2012, 22:55.
                          -fara-

                          Comment


                          • Originally posted by Spanu View Post
                            bata de basseball am dat-o josXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXx
                            te asigur ca xenoanele nu orbesc absolut deloc. dupa montare, am reglat farurile sa bata mult mai jos ca cele originale.
                            chestiile alea galbele au fost date jos de pe usi. de pe hayon nu pt ca te ajuta foarte mult la inchis/deschis.
                            nu stiu de ce am gasit apa acolo. de 2 luni nici ca m-am mai uitat la picioare(sub pres).
                            eeeee.... asa mai merge - XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXx

                            daca spui ca xenoanele sunt reglate atat de bine nu pot decat sa te felicit; dar am totusi o curiozitate - daca lumineaza mult mai jos si la o distanta mai mica fata de masina - cu te mai ajuta? Un sfat - daca vrei iti dau nr unui baiat care iti poate trimite faruri cu lupa si xenon montat - dedicate pt sandero - parca la ..... 1000 lei daca nu ma insel. Eu am luat legatura cu el si cand voi avea bani imi voi cumpara (intai sa nasca nevasta ca acum fac cheltuieli pt bebe).

                            bravo pt ca ai dat jos chestiile alea galbene

                            cand ai timp te uiti te rog daca mai ai apa acolo si imi spui si mie. Nu de alta dar vreau sa fac aceeasi operatiune in max 2 sapt si macar sa stiu unde sa fiu atent si eventual daca am ceva gauri pe care ar trebui sa le astup. Multumesc frumos.

                            O zi faina!
                            Last edited by chitziman; 9 May 2012, 22:55.

                            Comment


                            • Originally posted by Spanu View Post
                              XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXxx
                              XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXxx
                              Last edited by chitziman; 9 May 2012, 22:55.

                              Comment


                              • citesti repede o rugaciune si il inviti la o bere ca sigur ai mai multe sanse eventual fumezi o ultima tigare

                                Oricum ar fi tare faza.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google