Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Intrebare!!!!bujii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrebare!!!!bujii

    sal la cat se schimba bujiile am un sandero 1.4mpi are 4 ani si 30.000km
    tre sa le schimb?nu am probleme cu ele...
    si daca le schimb cele cu 4 picioruse la electrod sunt mai bune decat cele cu unul cum sunt cele standard???
    am auzit ca cele cu 4 picioruse nu merg la 1.4l ca dau scanteia mare cand pistonul e sus...sau ceva de genul!!!stie cineva???
    ms
    firma bujii...ceva bun????

  • #2
    pentru intrebarea la cat schimbi bujiile ar trebui sa inchid topicul direct....citeste in cartulia aia pe care ai primit-o ..!!!!

    Comment


    • #3
      bujiile se schimba la 30 000km. cele originale au 2 electrozi...restul depinde de tine.
      -fara-

      Comment


      • #4
        Eu le-am schimbat la 60.000 si aratau destul de bine

        Comment


        • #5
          Eu am numai 25000 km,dar deja ma gandesc sa le schimb cu ceva mai bun si sa bag si un filtru aer sport...desi probleme nu am.

          Comment


          • #6
            ele arata bine si la 200 000 km. insa daca ai putea sa bagi capul in cilindru sa vezi scanteia...
            cum schimbi filtru aer si bujiile cum se simte cum scade consumul.
            -fara-

            Comment


            • #7
              Originally posted by sanderizer View Post
              si un filtru aer sport
              Nu iti este frica ca de faptul ca iti va intra mai mult praf in motor?
              Si eu m-am gandit la filtru sport insa parca nu ma lasa sufletul sa nu protejez asa cum se cuvine motorasu ala care merge perfect. In plus nu cred ca se castiga cine stie ce putere si cuplu.

              Pe la 200.000 km am zis ca ma pun pe modificat Sandelu` cu tot tacamul - si aici ma refer la:
              - filtru sport cu admisie de inox sau carbon
              - evecuare inox refacuta integral si fara catalizator (nu stiu daca are sunda si dupa catalizator)
              - remap cat cuprinde
              - suspensie completa sport
              - ax cu came pt competii (nu stiu daca a aparut pt Sandero - nu m-am interesat inca
              - jante si cauciucuri de minim 16`` si cat mai late
              - bara de...... imi scapa denumirea - se monteaza sub capota si fixeaza telescoapele - parca de torsiune ii spune
              - eventual injectoare cu debit marit putin
              - plus alte interne necesare de schimbat pt a rezista

              eheeeee............ multe vise are omul - oricum cativa ani buni buni va mai dura pana atunci - multe vreau eu sa fac.

              Comment


              • #8
                Originally posted by chitziman View Post
                pentru intrebarea la cat schimbi bujiile ar trebui sa inchid topicul direct....citeste in cartulia aia pe care ai primit-o ..!!!!
                In cartulia ce am primit-o scrie 60.000 KM. Acuma vad ca pe aici mai toata lumea schimba cam pe la 30.000 deci cam bine a intrebat omul.
                Intreb si eu, aveti ceva recomandari de marci sau mai toti ati pus originale cu doua picioruse.

                Comment


                • #9
                  Nu imi este frica,intretinute bine nu fac probleme.

                  Comment


                  • #10
                    Ai pus filtrul sport?

                    Comment


                    • #11
                      Nu,e criza momentan.O sa iau iar in considerare,la schimbarea uleiului si filtrelor...

                      Comment


                      • #12
                        "ax cu came pt competii " ce face arborele asta in plus?
                        " bara de...... imi scapa denumirea - " e buna si bara asta, da' trebuie sa fie d-aia rosie
                        Numar pe usi nu-i pui? Frate e Sandero, chiar merita sa o faci "sport" ?

                        Comment


                        • #13
                          Daca are omul bani si pasiune,nu e intrebare daca merita.Daca eu as avea bani cu nemiluita,as face multe la ea.As schimba motorul cu totul,in primul rand.Doar asa,de dragul senzatiei de "lup in blana de oaie".Nu stiu daca intelegi ce vreau sa spun...

                          Comment


                          • #14
                            Nu este mult si merita - depinde cum privesti lucrurile. La fosta masina am bagat aprox 2.500 euro si nu am facut mare lucru am pus la punct tot ce insemna tehnic pe ea: brate, bucse, pivoti, telescoape, ambreiaj, distributie, discuri, placute, sonda, debitmetru, capeti de bara, etc - crede-ma ca daca nu o vindeam urmau si restul, dar din pacate a trebuit sa o vand tinand cont ca astept un copil peste o luna nu am bani momentan sa investesc in masini.

                            Uite aici ceva pt Sandero:
                            - http://www.*******.ro/magazin/bare-r...ero-id-76.html
                            - http://www.*******.ro/magazin/kit-su...-id-60524.html
                            - http://www.*******.ro/magazin/discur...ero-id-89.html - vreau si discuri pe spate
                            - http://www.*******.ro/magazin/bare-r...ero-id-77.html
                            - http://www.srz.ro/pagini/Dacia.html
                            - nu stau sa caut si ambreiaj si altele - astea sunt numai cateva si costa deja destul.

                            Mie unul imi place sa ma iau in trafic cu altii si sa vezi atunci reactie de "lup in piele de oaie"

                            De asta nu am bani deocamdata - http://www.youtube.com/watch?v=xIVW1RxfBbo

                            In fine - mai este destul de mult pana atunci.

                            O zi faina baieti!

                            P.S: Sunt adeptul motoarelor mici cu putere cat mai mare nu al motoarelor de 2, 2.5, 3.0 si altele - mai bine un 1.4 care spulbera un 1.6 sau 1.8 sau 2.0, imi place benzina si nicidecum motorina - intelegeti voi?

                            Comment


                            • #15
                              fabia rs....iti spune ceva?
                              -fara-

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google