Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Solicitari catre moderatori

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    teste poze
    prima e CRIS_Sin city568x426.jpg
    a doua img_0863 rez 1444x772.jpg
    a treia Dsc_1451 rez 3008x2000.jpg

    rezolutii si marimi acceptate care se afiseaza chiar in locul unde vreti sa urcati poza

    gif 19.5 KB 620 x 280
    jpe 19.5 KB 620 x 280
    jpeg 9.54 MB 3250 x 2400
    jpg 9.54 MB 3250 x 2400

    deci ce se intimpla la tine need for speed cind vrei sa urci o poza mai mare?
    Attached Files
    Last edited by crististreulea; 21 February 2009, 02:25.

    Newton a murit, Einstein a murit...nici eu nu mă simt prea bine...

    Comment


    • #77
      Dsc_1420 3008x2000.jpg
      deci poate si un user sa urce poze mari, nu doar cei colorati altfel
      Attached Files

      Comment


      • #78
        ce tare e mustangu

        Comment


        • #79
          mie mi-au fost refuzate de multe ori...pur si simplu se bloca in timp ce incarca, sau imi dadea eroare...o sa mai incerc.

          Comment


          • #80
            Face-ti ceva cu acest"membru"marupri ca eu nu mai suport sa vb.astfel,are un comportament verbal de jungla.

            Comment


            • #81
              Eu am trimis un "Report Post" încă de alaltăieri în legătură cu limbajul suburban al lui marupri, pentru postul său în care ne numea idioţi. Paşnicul şi simpaticul crististreulea, s-a mulţumit să-i editeze postul, înlocuind "idioţi" cu "naivi". Eu îi dădeam un BAN de nu se vedea. Şi asta nu pentru că este fan FIAT, ci pentru că a încălcat repetat regulamentul forumului, incitând la flame şi folosind un limbaj suburban şi agramat.
              Mama proştilor este mereu gravidă!

              Comment


              • #82
                seba i-a dat cartonas rosu, eu doar am editat un cuvint.
                da-ti report la posturile unde jigneste sau foloseste limbaj neadecvat si il linistesc.

                Newton a murit, Einstein a murit...nici eu nu mă simt prea bine...

                Comment


                • #83
                  Chiar nu vrea nimeni sa corecteze asta? sau nu se poate? Am mai vazut solicitare in acest sens.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #84
                    s-a corectat problema

                    Newton a murit, Einstein a murit...nici eu nu mă simt prea bine...

                    Comment


                    • #85
                      Maaamaaa ce promptitudine! Multumim,D-le Streulea! Fara sarcasm - sunt mare fan al tutorialelor tale.

                      Comment


                      • #86
                        Da... e haios cand injura.

                        Comment


                        • #87
                          streulea, sa postez si eu vr'o doua tutoriale despre cum se schimba masina cu totul? =))
                          dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                          Comment


                          • #88
                            nu, nu, lucrez eu acuma la el

                            Newton a murit, Einstein a murit...nici eu nu mă simt prea bine...

                            Comment


                            • #89
                              sa ti-o trag vezi sa-l pui iar pe iutub, sa ma sune iar neamurile din germania si din canada dupa un an sa ma intrebe daca mai traiesc si sa-mi tina teorie. te ia dracu daca le pui pe tzava, iti rastorn mertzanu =))
                              dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                              Comment


                              • #90
                                Ce-i cu banner-ul? De ce apare banner cu VBulletin si nu cu ClubSandero?
                                Scuzati absenta indelungata. I'm back

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google