Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

1.5 dCi 90 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Cu 250 ron iti pui incalzire in scaune!
    Sa o stapanesti sanatos si sa nu ai parte de prosti in trafic!
    -fara-

    Comment


    • #32
      Destul de mare pretul de catalog de 12600 Euro pentru un sandero chiar el si Stepway.
      Sau poate sunt eu mai zgarcit. :-)

      Ca nu pot sa ma uit azi pe emag ca tot e Black Friday vad scris Avans Hyundai i30 1.4MPi 100CP 5 Usi CLASSIC + TPMS Creamy White (11.699 euro)
      Last edited by ascomp; 21 November 2014, 12:55.

      Comment


      • #33
        Originally posted by ascomp View Post
        Destul de mare pretul de catalog de 12600 Euro pentru un sandero chiar el si Stepway.
        Sau poate sunt eu mai zgarcit. :-)

        Ca nu pot sa ma uit azi pe emag ca tot e Black Friday vad scris Avans Hyundai i30 1.4MPi 100CP 5 Usi CLASSIC + TPMS Creamy White (11.699 euro)
        Sunt de acord cu tine. La 12600e chiar si celebrul 1.5dci nu cred ca este un pret corect. Insa cu prima de casare si cu discountul de la Dacia, pretul de 10750e este mai aproape de realitate. Momentan, desi regret ca nu am avut mai multe obtiuni sa aleg din fabrica, sunt multumit.
        O sa va tin la curent cu diversele aspecte ce tin de evolutia in km si timp a masinii. Apropo vin de pe o kia ceed. E putin frustrant. By the way in 2008 cand am cumparat ceedul de nou am dat 11850e. Nu am primit navigatie, senzori si alte chestii care le are Stepwayul dar confortul era clar altul .
        Dar sunt multumit de micul rosiatic care l detin acum.

        Originally posted by Spanu View Post
        Cu 250 ron iti pui incalzire in scaune!
        Sa o stapanesti sanatos si sa nu ai parte de prosti in trafic!
        Multumesc. Asa sa fie! Prosti in trafic e greu sa nu ai parte. Dar cu putin efort ii ocolesti.
        Pentu incalzirea in scaune am tot cautat kituri si cam pe la pretul spus de tine se invarte un kit ok. Problema e ca am niste scaune care se pare ca au si ceva cusatura in ele. Adica tapiteria nu este doar lipita direct pe buretele scaunului. S au gandit sa puna si niste cusaturi pe margini. Acum daca s-ar face cumva sa se poata desface tapiteria eu m-as baga pentru o incalzire in scaune. Apare o mica problema insa. S-ar putea sa pierd garantia daca toata operatiunea de montat a kitului nu o fac la o reprezentanta autorizata. Si daca o fac acolo astia sunt in stare sa mi ceara cat ar costa un set nou de scaune incalzite plus canapea. Dar o sa vad. Astept sa spuna dealarul Serus prin care am achizitionat masina daca se poate monta asa ceva la mine si cam cat ar costa daca raspunsul este afirmativ.
        Last edited by miyhai; 21 November 2014, 13:55. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #34
          Salut,
          Prospăt posesor Sandero Stepway 1.5 dci, identic, varianta Prestige 2017..
          Un scurt review la 2,5 ani de rulare, ceva probleme intampinate????
          Cele bune ...









          Originally posted by miyhai View Post
          Salutare,
          Sunt nou pe forum si sunt nou posesor de Stepway 1.5.
          Masina a fost comandata la Serus Bdul Timisoara(Bucuresti) la inceputul lunii septembrie si pe 11 noiembrie am iesit cu ea pe poarta dealarului.
          Despre dealarul Serus pot spune ca este singurul dintre cei la care am fost incepand din luna august 2014 care mi a permis sa aplic pentru programul rabla 2014. Nici Meridian Vest, nici Autocobalcescu, nici Adras nu s-au batut la cap cu dosarul meu zicandu mi ca nu ma incadrez in termen(adica decembrie 2014 cand se incheia programul).
          Pretul platit in final dupa ce s-a scazut 1650e (prima de casare Rabla 2014) si discountul 400e de la Dacia a fost de 10700e. Accesorii am mai pus: senzori parcare(din partea dealarului) si alarma auto.
          Impresii dupa 500km parcursi din care 70% in Bucuresti:
          Motorul este silentios. Nu inteleg de ce am functia de limitare a vitezei(nu prea vad de ce as folosi asa de mult aceasta functie). Din pacate nu am scaune incalzite si nici posibilitatea sa le fi cerut ca accesoriu din fabrica. Scaunele nu sunt chiar asa de inovative si nimic sportiv in ele. Se vede reducerea de costuri la finisaje. Inca persista prostia cu diverse suruburi la vedere sau mai rau date direct prin elemente de caroserie si lasate la vedere.
          In rest imi place ca este mai inalta decat modelul de baza si sper sa ma duca si fara probleme pe drumurile mai accidentate de tara. Urat din partea celor de la Dacia ca nu livreaza in sezonul rece masina cu anvelope de iarna.
          Partea de navigatie este mai mult decat multumitoare. Am primit si harta Bulgariei pe langa cea a Romaniei desi credeam ca doar cea a Romaniei o primesc. Un aspect negativ a fost acela ca dealarul mi a zis ca masina iese din fabrica cu ultima harta disponiblia ori cand am primit o aveam cu hartile vechi. Abia dupa ce am facut updatarea dispun de ceea ce zic ei ultimele harti.
          Impresia la prima vedere: exteriorul arata foarte bine, interiorul puteau sa lucreze mai mult la el.
          Concluzia mea pana acum este urmataorea: o masina spartana cu accentul mai mult pus pe functionalitate si mai putin pe confort si detaliu.

          Comment


          • #35
            Originally posted by Autistul2017 View Post
            Un scurt review la 2,5 ani de rulare, ceva probleme intampinate????
            Am trecut de 3 ani și o să mă duc peste câteva luni la o altă revizie.
            - Service-ul periodic, filtre, ulei și atât. Nici la AC n-am umblat. Pun motorină superioară de la Lukoil în weekend.
            - O urmă de-a lungul mașinii de la o creangă printr-un drum în pădure cu 80 km/h (doar puțin opacizat lacul, o să dispară prin spălare și ceruire, nici măcar polish că nu se simte la unghie)
            - Vopseaua sărită cam 5 mm de la o pietricică pe drum cu viteză, aproape de marginea din față a capotei (s-au inventat "sutiene" din material acrilic care se prind pe primii 20 cm)
            - Sticla unei oglinzi furată.

            Am luat Stepway-ul la o plimbare pe un drum neasfaltat bombardat să probez anvelopele Pirelli P7. Dacă vrei să vezi cum iese din gropi de 30-40 cm fluierând cu cuplul dCi-ului, este lângă Videle, DJ601B intersecție cu 601, în sensul de mers către (nu dinspre) satul Blejești. Unele gropi erau pline cu apă și a urcat valul până peste pragul portierei (că sunt și lungi nu doar adânci tranșeele de acolo). Mai era prin zonă un Duster al unor agronomi ... hehehe, eu eram la plimbare, ei la muncă.

            Comment


            • #36
              Felicitari !
              Multumesc de raspuns...
              Sper sa fi facut o alegere corecta ...
              Despre "sutiene" momentan le prefer la doamne...

              Cele bune

              Comment


              • #37
                Mult succes și ție. Încep să văd din ce în ce mai multe Stepway în București. Suntem 3 pe o rază de 300 m în zona unde locuiesc.

                Comment


                • #38
                  gropi de 40 cm? da cat are garda la sol?

                  Comment


                  • #39
                    Eee, sunt gropi cu panta mai lungi, nu de alea scurte cat roata!!!

                    Comment


                    • #40
                      Dlor, știți faza din Pirații din Caraibe când două corăbii se agățaseră de vârful catargului și își împărțeau pumni, ghiulele și cuțite în timp ce corăbiile navigau pe marginea unui vârtej precum apa într-un vas de toaletă? Ei bine, am mers cu mașina mea înclinat pe marginea unei gropi cu diametrul de vreo 4 m, adâncimea maximă să fi fost 50 cm. Roțile din dreapta erau pe marginea gropii, roțile din stânga erau în groapă, dar fundul era puțin mai jos. Am mers 2-3 metri înclinat spre stânga .... a fost nostim, aia a fost cea mai lată groapă. La finalul traseului aveam luneta cu 1 mm de praf pe ea.

                      Spik, am luat și gropi scurte dar nu de forma bruscă a unei găuri de canal. Pe aia nu aș avea cum.

                      Comment


                      • #41
                        Piratii din Sandero

                        Comment


                        • #42
                          Salut! De curand am achizitionat un sandero stepway din 2013 motor de 1.5 dci 90 cp...chestia e ca mie imi consuma cam mult...adica undeva la 6.5 mixt...aveti cumva idee de ce? Adica nu o alerg...merg normal...am facut autostrada cu 110 120 km/h...

                          Comment


                          • #43
                            Dacă ai cumpărat-o de la o persoană fizică, mă întreb dacă nu cumva omul a experimentat remapând motorul. Dacă nu observi lucruri dubioase (vibrații, zgomote, gaze de eșapament altfel decât invizibile vara), poate ar fi bine să faci un diagnostic complet într-un service bun. Cred că te costă 100-200 de lei. Dacă ai luat-o deja de la un dealer, nu știu ce să mai zic altceva decât să îi iei la întrebări.

                            Comment


                            • #44
                              Masina am luat o din italia...are doar 18000 km reali...a fost a unei babute asa ca nu cred ca a umblat ea pe la motor...oare tre sa o las sa isi faca rodajul?

                              Comment


                              • #45
                                pai si cst sr trebui sa fie consumul mixt? 5? Eu zi ca e ok 6 jumate in oras si afara pe autostrada

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google