Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Placutele de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Deci nu e rau Bosch... m-am gandit eu Mersi!
    In legatura cu intalnirile din Cluj, in teorie m-ar interesa, ar fi fain sa ne cunoastem, ba chiar as mai aduce un amic proprietar de Sandero. Poate am bea si o bere, ceva In practica insa stiu ca mi-ar fi extrem de greu sa gasesc timp pentru o asemenea intalnire (cel putin inainte de toamna), de aceea n-as vrea sa fac promisiuni pe care nu le-as putea tine. Insa, daca organizati ceva, sa-mi spuneti, poate reusesc sa ajung cumva
    Andras
    http://bda-train-blog.blogspot.com/

    Comment


    • #62
      In sfarsit mi-am schimbat si eu placutele la 56.000 km dar dupa cat erau de uzate cred ca mai mergeam vreo 5000 linistit Mi-am pus TRW-uri. Nu simt absolut nici o diferenta, nici la distanta de franare, nici la cum suna, nimic. Sper sa tina si ele cat mai mult.
      Andras
      http://bda-train-blog.blogspot.com/

      Comment


      • #63
        Dupa mai multe cercetari, preturi,opinii pe net am pus acum1 luna placute Ferodo. Au scartait 1 zi apoi liniste deplina si franeaza mult mai bine ca inainte.

        Comment


        • #64
          Tre' sa schimb si eu placutzele de frana..am 23.300 km majoritatea in oras (in octombrie anul trecut la revizie le-a verificat si mai aveau "carne" mai putin de o treime). Cred ca prin februarie le schimb.

          Comment


          • #65
            Am trecut de 26.000 km, majoritatea facuti prin oras si voi schimba placutele de frana. Cred ca ma duc la Augsburg in Militari, o sa cumpar ATE ca am inteles ca sunt foarte bune si poate le si montez tot acolo ca au si service..

            Comment


            • #66
              Schimbat azi la Augsburg Militari placutele de frana. Am pus "Ate". Cele originale cu care am cumparat masina sunt "Ferodo" si la aproape 28.000 km cat am acum mai aveau "carne" mai putin de jumatate. Ar mai fi mers cateva mii bune de km dar asta e Toata treaba a costat 180 de lei (placute+manopera). Placutele vechi nu le-am aruncat, le mai tin poate gasesc vreun doritor

              Comment


              • #67
                Nu s-a mai scris de ceva timp aici dar asta e, mai bine mai tarziu decat niciodata. Intrebarea mea pentru forumisti este daca stie cineva la placutele de frana, inainte de a pune cele noi daca se poate da cu orice grund de metal pe placuta aceea subtire pe care se plimba placutele. . Sau cu vopseaua aceea speciala care se da direct pe rugina. (la asta ma refer http://www.emag.ro/vopsea-oskar-dire...be66e6a541696f )

                Comment


                • #68
                  Nimeni nu se baga ?

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google