Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

bare acoperis (portbagaj)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Pai, vor sta permanent, numai ca vreau sa evit gaurirea+demontarea/montarea tapiteriei! Daca as sti ca sunt ceva ranforsari in plafon, cum probabil este la Stepway, nu as ezita. Asa ca stie cineva cum stau lucrurile exact?
    Altfel pot confectiona niste suporti, din inox, intre gaurile filetate si bari.

    Comment


    • #32
      Eu am vrut sa iau "de origine", de la Meridian. Le-am comandat si cand le-am primit am constatat ca nu au nici un fel de incuietoare ceea ce le facea foarte usor de demontat de pe masina pentru oricine avea un imbus. Asa ca le-am returnat si acum caut alte bare transversale pentru Stepway.
      Thule de aluminiu sunt cam scumpute. Am gasit pe un site, unele Cruz din Spania care suporta pana la 75 kg.
      Ceva recomandari?
      Daca nu imi intelegi tacerea, nu-mi vei intelege nici cuvintele!

      Comment


      • #33
        Recomand Thule...mai scump, dar macar aia sunt experti pe domeniu ( stabilitate, eficienta combustibil, zgomot etc. ).
        Cauta pe olx, le gasesti mai ieftin decat noi in magazin. Sau poate gasesti o oferta
        Alta zi, alt idiot

        Comment


        • #34
          La Stepway II barele de pe plafon se ancorează în plafon și o armătură care e posibil să existe și la Sandero (când am timp sap prin dialogys)
          Attached Files
          sigpic

          Comment


          • #35
            Excelenta veste!
            Multumesc!
            Asteptam si confirmarea pentru Sandero1 privind existenta acelor armaturi.

            Comment


            • #36
              In poza de mai sus cu plafonul, vad ca este destul loc pt o izolare suplimentara fonica si termica. A avut si a fost data jos cu mocheta plafonului?
              A desfacut cineva pana acum la Logan/Sandero2 plafonul?
              sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • #37
                Așa e din fabrică, pozele sunt cu un Stepway II fabricat în RUsia
                Attached Files
                sigpic

                Comment


                • #38
                  Al meu sandero (SL PLUS) nu a avut ranforsarile, multumesc t0rquemada de avertizare, am fost pregatit psihic, desi in lateral sunt cumva marcate locurile unde vin suruburile de prindere. Ma prind cum se ataseaza fotografii si va pot arata rezultatul a jumatate de sambata de munca. Barele au fost originale Renault din retea (980ron cam piperat), si au fost puse doar pentru estetica (nu am intentia sa car vreodata ceva).

                  Comment


                  • #39
                    bare longitudinale sandero

                    Ca si mentiuni, demontarea plafonului a durat cam 1h30min, pentru rigidizare (relativa) am folosit patru placute metalice de 5x15 cm lipite cu adeziv, alte detalii cu placere. Ca si mentiune sistemul de prindere al parasolarului este diferit fata de ce am vazut prin tutorialele de demontare plafon.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #40
                      O poză la prinderea antenei ai făcut (pentru documentare)?
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        bare longitudinale sandero

                        Hmm, desi am inceput cu poze, mai tarziu cand am inceput cu masuratorile am cam uitat. Antena vine cum imi spuneai deasupra lampii-ai acces fara sa mai dai plafonul jos; din aducere aminte un surub, piulita si saiba grower plus un fel de izolator. Firele (antena si microfon?) vin lipite de plafon cu burete adeziv.

                        Comment


                        • #42
                          Mai are vreo întăritură sau e prinsă direct de tabla plafonului?
                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            La o ploaie mai sanatoasa sa observi daca nu intra apa in habitaclu.
                            NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

                            Comment


                            • #44
                              @Bogdan, nu sunt sigur dar parca nu era nici o intaritura, direct pe tabla

                              @mak112, am folosit la greu cauciuc lichid, in plus sambata seara a plouat zdravan in Bucuresti am verificat si nu-s probleme, oricum profitand de plafonul dat jos am si izolat plafonul trecand cu folia si peste piulitele din interior

                              Comment


                              • #45
                                Pana la urma am sa confectionez eu niste bare transversale, dar as vrea sa fie sustinute doar in suruburi.
                                Stie cineva ce rezistenta au acele piulite din plafon?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google