Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Optimizari forum Sandel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by Cristi_Xp View Post
    am incercat mai demult , nu cred ca a mers ca e o versiune mai veche de script .
    O sa incerc mai tarziu .
    testtttttttttttttt

    Comment


    • #77
      nu se poate modifica ceva sa putem pune poze in format hd? s-ar vedea mult mai bine orice detaliu al unei modificari...rezolutia minima a aparatului meu 1920/ 1080....si sa stau sa modific pe calculator...

      Comment


      • #78
        nu, dar poti folosi linistit imageshack pentru upload de poze imense

        Comment


        • #79
          un chat, se poate?
          La fel ca ieri ca și azi ca și mâine mereu.

          Comment


          • #80
            am observat ceva foarte enervant ..nu pot sa folosesc meniul cauta deoarece se suprapune peste banner si cand dau click se executa banneru

            Comment


            • #81
              care meniu ?
              fa un print te rog .

              Comment


              • #82
                Salut,

                Cateva chestii si de la mine:

                1. ar fi foarte util daca in partea de sus am putea accesa "Subiecte active" - topic-urile discutate, descrescator in functie de data ultimei postari indiferent de categoria din care fac parte si "Subiecte fara raspuns" - topic-urile care au fost deschise si nu au primit nici un raspuns, descrescator in functie de data postarii

                2. in partea dreapta unde apar paginile unui topic. De ex: daca un topic are 60 de pagini (eu nu stiu ca are 60) ar fi util daca as putea sa sr direct la ultima pagina; ceva de genul - 1,2,3,4,5,.....60

                Numai bine.
                O zi faina!

                Comment


                • #83
                  Pentru admini,
                  va rog ca la topicul Vocea clientului initiat de mine sa stergeti sondajul de opinie intrucat consider ca induce lumea in eroare. Cand vezi acolo sondaj nu mai intri sa vezi restul topicului. Oricum se pare ca topicul a murit insa eu cred ca atat cat a functionat si-a facut treaba informand posesorii de sandero cu diferite modalitati de rezolvare a problemelor.
                  Sandero Laureat 1.4 MPI

                  Comment


                  • #84
                    Pentru admini un buton cu functia cautare ar fi foarte util si un buton cu functia "urmareste discutia" si care sa te avertizeze prin mail cand se posteaza ceva nou in acea discutie. Sarbatori pascale placute tuturor posesorilor Dacia.
                    Danut

                    Comment


                    • #85
                      Am gasit butonul cauta scuze dar de pe telefon nu e activ.
                      Danut

                      Comment


                      • #86
                        Urmaresc cateva discutii dar nu primesc instiintari pe mail. De ce?

                        Cred ca Stepway ar merita si el un sub-forum, precum si varianta de motorizare 0.9TCE
                        Last edited by Lutic; 4 May 2016, 16:31. Reason: adaugare text
                        Daca nu imi intelegi tacerea, nu-mi vei intelege nici cuvintele!

                        Comment


                        • #87
                          Discutiile legate de Dacia Sandero se cam dau pe forumul "sora"...asta de aici e cam mort de ceva timp. Te sfatuiesc sa te uiti/muti acolo, sunt probleme/informatii mult mai multe, fiind aceeasi platforma
                          Alta zi, alt idiot

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by danLaza View Post
                            Am gasit butonul cauta scuze dar de pe telefon nu e activ.
                            Butonul "cauta scuze"?!
                            Mai pune si tu niste virgule !!!
                            Mere "butonul" pe telefon, numai ca dupa apasare pe el trebuie sa "misti" un pic imaginea si-ti apare....apoi mergi pe "cautare avansata" deoarece altfel nu merge.

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by Lutic View Post

                              Cred ca Stepway ar merita si el un sub-forum, precum si varianta de motorizare 0.9TCE
                              De ce subforum? Stepway e aceiasi masina cu niste ornamente pe ea..plus niste bare ..aa si alte jante..Motorizari identice ca la restul gamei..
                              NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google