Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Lampa ceata spate Stepway II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lampa ceata spate Stepway II

    Am patit un pocinog. Am spalat masina si in timp ce o stergeam, a cazut in bara lampa de ceata dreapta spate.. Sunt in Austria si din pacate a cazut lampa jos din bara. Cei de la un magazin de specialiate au doar pentru Renault Laguna III. Nu stiu daca lampa se potriveste si pe deasupra cer 85EU pentru piesa.Vin cu rugamintea, daca stie careva codul acestui reper, ca nu ajung in tara decat la sfarsitul lui august.
    Nu mă cert niciodată cu oamenii proști; că mă pot trage în jos la nivelul lor și mă vor bate cu experiența!

  • #2
    Problema fiind care?

    La B52 ph2 lampa de ceață funcțională e stânga, cea din dreapta nu are bec.

    Dacă chiar vrei cod, e scris pe lampă
    sigpic

    Comment


    • #3
      Sa dai 13 mii de Euro pe un Sandero si cand ii speli sa inceapa sa pice farurile....e misto ce sa zic imi aduce aminte de masinile de pe vremea lui Ceausescu.

      :-)

      Comment


      • #4
        Ha ha ha, ascomp, ești foarte grijuliu cu banii noștri.

        Și totuși, (del) Vecchio a scăpat ieftin. Ia te uită aici posesorii de Volvo din fanclubul american SwedeSpeed care se plâng că proiectoarele (nu banalele lămpi spate) le-au căzut, lipsindu-le șuruburile:
        - "Help!!! Both fog lights fell out.
        Ok, I have know idea whats going on. I saw that the drivers side fog light was hanging down from the car, I unhooked the wire harness, and it came right out. Its like someone unscrewed it and took the screws. So I decided to check the passengers foglight. When I took the grill off the fog light shifted, I moved it around and found that it to had no screws holding it in. I did find one screw laying inside the bumper. I had a hell of a time getting that one out all the way."
        - Un altul tot acolo: "A few months ago, I found my drivers side fog dangling under the bumper. "
        - Iar altul, tot Volvo: "Absolutely. The same thing happened to me. I came out of the mall and the drivers side was hanging down."

        Pe forumul proprietarilor Nissan Infinity scrie unul după o baie a mașinii că și-a împins proiectorul în bară:
        - "Loose fog light?
        Ok, so I was washing my car because there's hella bugs on the front from driving out in Buttonwillow, CA. And as I get to my fog lights, the driver side fog light was loose. The bottom part of it like pushed in. "

        Pe forumul Hyundai, cineva se plânge de același lucru iar altul spune că pare a fi o problema des întâlnită:
        - "My passenger side foglight is loose. A bracket seems to have broken. Help please!"

        Chiar la Vauxhall (Opel) se întâmplă, pe forumul proprietarilor de Opel Mokka (probabil că ei au luat moca mașina):
        - "Hi, can anyone tell me how you get access to the rear offside fog light and how it is fixed to the bumper?
        Despite there being no damage to the light itself or marks/damage to the bumper somehow the fog light has been pushed into the bumper on the right hand side of the light. It is still fixed to the bumper on the left hand side of light."

        Pe forumul Citroen aceeași problemă, tot după o baie a mașinii.
        - "Cleaning the car tonight in the rain, it always rains in Devon. Noticed the rear fog lamp was loose and flapping about in the rear bumper, if this a known issue"


        Asta nu înseamnă că nu trebuie să îi tragem de urechi pe cei de la Dacia și Stepway-ul lor asamblat în Maroc. Vrem Stepway românesc, ca până în 2013, de bună calitate.

        Comment


        • #5
          Au unii niște idei...

          semnalizator spat
          265807801R
          73,10e+tva
          sigpic

          Comment


          • #6
            Nu am patit niciodata asa ceva. Daca masina nu e lovita nu au cum sa cada lampile de pe ea.

            Comment


            • #7
              Mulțumesc pentru informații. Acu am ajuns acasă.
              Presat de timp am rezolvat problema ca pe vremuri - fixare cu bandă adezivă. Au strâns probabil la montaj șurubul de fixare în bara mai tare și a crăpat suportul. Problema era că trebuia să traversez Elveția și cu ei am mai pățit-o!
              Nu mă cert niciodată cu oamenii proști; că mă pot trage în jos la nivelul lor și mă vor bate cu experiența!

              Comment

              Working...
              X
              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
              Politica de Securitate Google