Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

BorMasina lu'Oti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Incarcatorul are sursa in comutatie, asemanator cu incarcatorul de la laptop, PC, etc (randament f bun, pierderi de putere f mici). Curentul maxim de incarcare este de 3.8A, microprocesorul il regleaza dupa un grafic de incarcare potrivit acum cu plumb. Daca acumulat este de 40Ah se incarca mai repede (in functie de cat este de descarcat de la 1h la 10h) la acum de 120Ah timpul creste proportional 120/3.8x10h......puterea maxima furnizata de incarcator este de 14x3.8 fara sa pun randamentul ar fi in jur de 60W......pentru o sursa in comutatie greutatea si dimensiunile corespund cu puterea......la dimensiunile incarcatorului intra si o sursa de 200W
    sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • ce am scris mai sus a fost fara sa citesc specificatiile tehnice, am nimerit cu puterea de 60W.....am gresit calculul la acum de 120Ah......120Ah/3.8A=31h (timp maxim), curentul maxim de incarcare la 10h se calc astfel:120Ah/10h=12A
      PS
      in completare, recomand inarcatorul, este f bun, o spun eu care am comparat mai multe scheme de incarcatoare....
      Attached Files
      Last edited by Oti; 25 February 2015, 12:04.
      sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • pun un film cu sfarsitul incarcarii, la conect bateriei incarc ii afiseaza tensiunea, dupa, se select programul de incarcare, restul este automat. film
        sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • tehnologia a avansat! ai vazut aparat de sudura cu acumulatori?

          eu am asa ceva de vreo 3 ani si este meserie http://www.fronius.com/cps/rde/xchg/...m#.VO3IDiytF3M
          Last edited by chroma; 25 February 2015, 16:04. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Am terminat reparatia boxelor ce vor fi montate sub scaunele din fata, pun poze in ordinea operatiunii, si un film cu proba
            Attached Files
            sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • De ce as pune boxe sub scaune?
              Nu mai bine iau 4 boxe buna pt usi si pun un tub cu statie in portbagaj?

              Comment


              • dislike! pune niste boxe zdravene in usi, insonorizezi cum trebuie, player bun si gata. ce atatea fire? mai taie din ele....

                Comment


                • Nu am nevoie de mai mult, mi-a trecut destula putere prin urechi, ma multumesc cu 2x25W, dar sa se auda bine....prefer sa antifonez portierele f bine, am vazut ca tabla vibreaza destul de tare si se transmite si difuzoarelor (am vrut sa spun ca pe gaura aia intra destula galagie de afara), incintele sunt de calitate se aud f bine (SONY anii '80), le-am probat in diferite situatii, nu puneam pe forum degeaba......si sub scaun stau fara sa se vada, pozitia accentueaza frecv joase . daca am chef am sa lipesc niste mocheta pe carcasa si am sa pun doua borne...pt schimbarea aspectului....
                  Last edited by Oti; 26 February 2015, 14:39.
                  sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Originally posted by ninjoaca View Post
                    De ce as pune boxe sub scaune?
                    Nu mai bine iau 4 boxe buna pt usi si pun un tub cu statie in portbagaj?
                    Corect!

                    Si mai bine ai strange bani ca sa vopsesti in culoarea masinii bara fata si spate si eventual niste jante de aliaj. Ca asa cum e acuma arata de parca e o masina teleghidata de-a lui fiu-meu... :-)

                    Comment


                    • banii pentru jante i-am strans....le cumpar cat de curand , m-am orientat spre astea
                      sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Da, sunt frumoase, o sa stea f bine pe masina.

                        Comment


                        • Am completat nivelul antigelului cu Glaceol RX tip D, densitatea celui original din borcan masurata cu un densimetru era pe la -30grade, daca stiam puneam din prima apa distilata, asa ca am lasat loc de un deget pana la nivelul maxim pt completare cu apa distilata, pun o poza ca m-am prins cam greu cu localizarea reperelor min-max.
                          Attached Files
                          sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • A facut gagica 1 an (peste 9000km), pun documentul cu certif de nastere, cadou, o tableta (se va juca fica-mea mai mult cu ea), cum am timp voi construi suportul pentru bord, pana atunci va sta in spate pe un suport pt scaun. Saptamana trecuta am facut revizia, urmeaza sa ma sune pentru inlocuirea polistirenului de la picioare.....Am facut poze pe malul Bistritei......
                            Attached Files
                            sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Am inceput constructia suportului pentru tableta, in mod normal ar fi trebuit sa postez la finalizarea lucrarii, prezentand numai partile pozitive. Am sa incalc aceasta regula, voi prezenta cu poze fiecare etapa de lucru cu partile bune si cele rele, daca nu iese bine exista riscul sa abandonez lucrarea si sa o iau de la capat cu o alta conceptie.
                              Pentru inceput prezint cutia ce mascheaza locul casetofonului/mp3 (carcasa 1DIN). De ea (peretii interiori) se vor prinde doi suporti. In etapa 1 voi prezenta realizarea suportilor.
                              Attached Files
                              sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Nu vreau sa fiu carcotas insa sincer sa fiu nu vad locul unei tablete acolo.

                                Da intr-adevar s-ar putea monta si adapta un DVD Auto 2 Din DVD Player GPS Bluetooth TouchScreen e de la 10 mil in sus nou, care sa aiba si GPS si bluetooth pt maini libere si radio si toate cele, touchscreen etc.
                                Ceva de genul asta:

                                Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.


                                Ca banuiesc ca cel original Dacia e mai scump de 10 mil.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google