-GPL -CHIRIAC LAND Ploiesti - De EVITAT !!! Dealeri si service-uri dacia sandero Dealeri si service-uri dacia sandero : multumiri si nemultumiri ;) GPL -CHIRIAC LAND Ploiesti - De EVITAT !!! - Dacia Sandero
Dacia Sandero

Go Back   Dacia Sandero > Lucruri generale > Dealeri si service-uri dacia sandero
Register FAQ Members List Calendar Mark Forums Read

Dealeri si service-uri dacia sandero Dealeri si service-uri dacia sandero : multumiri si nemultumiri ;)

GPL -CHIRIAC LAND Ploiesti - De EVITAT !!!

Dealeri si service-uri dacia sandero

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 13th September 2016, 17:50   #1
dtomcat
"Sandel" Incepator

Motorizare : 1.4
dtomcat is on a distinguished road
:
["Sandel" Incepator]
Default GPL -CHIRIAC LAND Ploiesti - De EVITAT !!!

Atentie ! Acest service auto presteaza lucrari si cu alte stampile (alt operator economic) si in general nu da chitante/ Facturi.
A cerut ca sa imi fie schimbate bujiile, am fost de acord, mi-a taxat un set de 4 bujii (Motrio de 4 lei in magazin) cu 50 de lei.
Cand au schimbat bujiile, cu motorul cald, mi-au distrus chiulasa la unul din filetele bujiilor.
Nu a remediat niciodata de la instalare problema rezervorului de gaz care nu se goleste niciodata - intotdeauna pun maxim 27-28 de litri intr-un rezervor de 40 de litri - si nici nu afiseaza corect nivelul. In documentatie scrie ca trebuie sa fie 32 de litri.
A refuzat sa regleze culbutorii (a zis ca nu are timp) desi agreasem in prealabil,cand am facut programarea ca ii va regla.
Ulterior, la telefon a refuzat sa mai faca programari.
Aceasta masina s-a oprit in trafic, pe DN1, cand sotia imi ducea copilul bolnav la un tratament ..

Revin cu certificatul de garantie atasat, intrucat Adrian Chiriac (patronul, sefu, starostele) - nervos si rau de gura a refuzat sa elibereze orice factura/bon/garantie/deviz desi a incasat de fiecare data sume de bani (in jur de 3100 RON de-a lungul timpului - inclusiv instalatia.

Acum eu am ramas cu chiulasa distrusa, acolo nu se strang bujiile la cuplu si se folosesc niste baieti tineri care nu sunt sigur cata meserie stiu ...

O sa public aceasta plangere si la OPC , dar si la Min. Finantelor, pentru faptul ca nu elibereaza chitanta.
dtomcat is offline   Reply With Quote
Old 14th September 2016, 07:56   #2
chitziman
Super Moderator

chitziman's Avatar

Motorizare : 1.4
chitziman will become famous soon enough
:
[Super Moderator]

vezi ca e dealer autorizat AUTOGAZ ROMANIA ...poveste si acolo..

Forum Jump

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules