Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Timp de asteptare masina noua

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Eu am luat Nokian 3w de pe emag cu 320 bucata. Cine vrea ceva si mai de calitate poate sa ia nokian 4w, undeva la 380 ron, cu clasa A la alunecare , singurele de pe piata din clasa asta dupa cum se lauda ei.
    Masina a venit echipata cu anvelope continental, acum caut si 4 jante pana in primavara.
    Am dat comanfa si avansul pe 15 nov, iar masina a venit pe 20 dec, desi dealerul de la Serus Ploiesti a zis initial ca vine dupa vreo 3 luni, adica prin februarie.
    O alta problema e inmatricularea, m am programat online tocmai pe 15 martie, pana atunci circul cu numere rosii ai autorizatie de circulatie provizorie.

    Comment


    • #17
      Bravo, ai fost norocos Sa o stapanesti sanatos! Anvelopele astea Continental de iarna pe care le-am luat au fost 370 de lei bucata, indice de viteza T. Nu am stiut ca suporta si indice H, asa scrie in cartea de identitate (care a venit si ea intre timp), deci anvelopele de vara cu care a venit masina sunt Continental cu indice H. Asta e, si asa nu merg cu 190 km la ora iarna, sunt prea de ajuns cele cu indice T.
      Trebuie programare pentru inmatriculare?? Eu n-am auzit in Bucuresti de asa ceva. Nu e niciun circ cu numerele rosii, profita din plin ca timp de 90 de zile nu trebuie sa iei vigneta pentru soselele pline de gropi ale patriei noastre Dar in acest timp de 90 de zile nu ai voie sa iesi din tara cu masina

      Comment


      • #18
        am mai observat sub ambele scaune fata niste fire si cabluri montate.
        aveti idee daca sunt pentru incalzire in scaune?
        daca da cam cat ar costa si unde se poate face montarea pentru incalzire in scaune?
        mersi.

        La multi ani tuturor posesorilor de sandero!

        Comment


        • #19
          Da, sunt pentru încălzire. Nu cunosc prețul kitului dar se poate căuta pe net. Iată montajul la un Duster.
          Prezentare montaj incalzire in scaune din carbon Auto Improve pe Dacia Duster 2014.Incalzirea in scaune Auto Improve este cel mai moderm sistem de incalzire ...


          Discuție anterioară:
          Dacia Sandero : Cum fac sa ....? Cat costa sa ....? Unde gasesc ....? si alte asemenea intrebari

          Comment


          • #20
            3 Luni Si Ceva

            Platit avans 29 sept 2017.
            Ricat de la dealer Meridian Vest: 05.01.2018.

            Comment


            • #21
              Despre Auto Marcus Grup stiti ceva? Sunt de incredere? Am cerut pe site la Dacia sa fiu contactat si i-am ales pe ei, ca sunt din acelasi sector. Pe urma mi-am dat seama de rezonanta "Meridian". Sa le dau avansul fara probleme celor de la Auto Marcus? Sa fac plata doar la livrare, ce-mi recomandati?..
              Mi-a specificat timp de livrare 3 luni, fara intarzieri, ca acelea ar fi doar la motorul de 0.9Tce. Iar eu il doresc pe cel de 1.0.
              Multumesc!

              Comment


              • #22
                Salut și bine v-am găsit!

                Pe 15 martie am dat și eu comanda pentru un Sandero Stepway Prestige 0.9 90 CP Easy-R prin programul rabla 2018. Am pus pe ea toate opțiunile, mai puțin tapiseria din piele.
                Data estimată de ieșire din fabrică este 15 iunie. Ținând cont că pe 3 aprilie am dat mașina veche (un Matiz) la dezmembrat, înseamnă că am de stat aproape 2 luni jumătate fără mașină - cam trist...
                Din ce am văzut pe aici, timpul de livrare este în jur de 3 luni - și nu cred că există vreo șansă s-o primesc mai repede. A primit cineva mașina sub 2 luni de la data comenzii?

                Comment


                • #23
                  Acuma vin de la Test Drive, mie mi-au spus ca diesel au pe stock, dar pt benzina trebuie sa astept 2 luni. E diferenta de 1600 de euro intre ele, cred ca astept

                  Comment


                  • #24
                    La mine scade: teoretic, mai am doar 1 lună de așteptat.

                    Comment


                    • #25
                      Eu nu inteleg un lucru: daca Vezi Doamne in viitor nu va mai fi voie cu Dieseluri si se vor scoate, vor fi numai benzinare de ce in continuare dieselul e mai scump ca benzina? :-)

                      Comment


                      • #26
                        Astăzi am ridicat mașina: timp de așteptare 2 luni și 1 săptămână.
                        Încă nu sunt obișnuit cu Easy-R (o mai zdruncin, o mai bruschez - sper să-mi dau mâna... pardon, piciorul, în perioada următoare).
                        Per total, până acum, e o experiență plăcută. Poze cu Săndica mea în zilele următoare.

                        Comment


                        • #27
                          Să o porți sănătos, fără peripeții și cât mai puține zdruncinături!
                          Nu mă cert niciodată cu oamenii proști; că mă pot trage în jos la nivelul lor și mă vor bate cu experiența!

                          Comment


                          • #28
                            Mulțam. Deja încep să mă obișnuiesc. Oricum, în carte scrie că abia după 300 de km cutia Easy_r va lucra la adevvărata ei capacitate.
                            Sunt super-încântat de achiziția făcută.

                            Comment


                            • #29
                              Felicitari pentru alegere.
                              Am aproape aceeasi masina, doar motorizarea difera 1.5 dci. Dupa aproape un an sunt la fel de incantat ca in prima zi.
                              Cu cutia cred ca va dura putin mai mult pana te vei invata cu ea si ea cu tine. Grija la rodaj si citeste manualul cu atentie.

                              Multi kilometrii fara probleme (si eventual trepidatii).

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google