Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero 0.9TCe "Bejulica"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Sa o stapanesti sanatos!
    La grila fata, unde e emblema Dacia, sa iti dai jos acele plastice albastre.
    Eu, la plafoniera, am 3 butoane; la tine vad ca e doar 1, deci te duci peste ei, asa cum am vorbit!

    Comment


    • #32
      Da,stiu si de acele plastice..Consilierul imi spunea sa nu le las ca cica in timp nu le mai pot scoate!!Da ce naiba,se imprima in grila?? =))

      Ms,sper sa nu aiba probleme de acum incolo!!
      NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

      Comment


      • #33
        Si daca vor fi probleme de natura tehnica, te duci la service si se rezolva.Sa nu cazi in plasa lor: "asa fac toate"!

        Comment


        • #34
          @MAK112: Foarte frumoasa! Multi km fara probleme si incidente!

          Comment


          • #35
            Sa o stapanesti sanatos i fara evenimente - arata ft fain.

            Acum ce urmeaza? roti, folie, nebunii, etc?

            Comment


            • #36
              Vor urma..folii plus carlig remorcare..il am de pe fostul logan facelift.Sper sa se potriveasca.Atat,nu pun pe ea muzica,etc..Pentru mine cat si pt proprietar e suficient.Legat de faptul ca am o plafonieracu un singur bec cei de la VC au comunicat ca asa a venit un lot de auto,cu un singur bec la plafoniera.Probabil fabrica asa a decis.Nu-mi bat capul..pot trai cu unul singur..Am uitat sa precizez ca am montat tot la dealer alarma Hornet 740T.Nu-i cine stie ce de capul ei..pret cu tot cu montaj ~450 ron.

              @Azzuro,Ninjoaca!! ms de aprecieri.Am zis ca aceasta culoare e mai altfel..
              NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

              Comment


              • #37
                Toate masinile sunt frumoase cand sunt noi .



                La fel si femeile cand sunt tinere ...

                Comment


                • #38
                  Originally posted by MAK112 View Post
                  Legat de faptul ca am o plafonieracu un singur bec cei de la VC au comunicat ca asa a venit un lot de auto,cu un singur bec la plafoniera.Probabil fabrica asa a decis.Nu-mi bat capul..pot trai cu unul singur..
                  Astia sunt retarzi???Sau cum? 99% dintre modelele Dacia au plafoniera cu 3 becuri si tu(Dacia) imi dai mie plafoniera cu 1 bec?Eu nu as accepta asa ceva, chiar daca folosesc lumina o data pe an!

                  Comment


                  • #39
                    Da intradevar,frumoase pana apar primele zgarieturi

                    Legat de plafoniera..eu nu pot dovedi cu ceva info luate de site dacia sau altceva ca sandero laureat are in dotare plafoniera cu 2 becuri sau 3..Daca fabrica a decis sa faca acest lot cu un singur bec la plafoniera,vorba ta,sunt dusi cu capul..dar traim in RO..

                    apropo Sandel,tu cu sistemul original audio poti vorbi la tel prin boxele masinii?SAU VB PROSTII?
                    Last edited by MAK112; 29 September 2014, 20:11.
                    NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

                    Comment


                    • #40
                      Ba poti dovedi, in sensul ca ai dat niste bani si te-ai asteptat sa primesti acea plafoniera pe care ai vazut-o in reprezentanta, cea cu 3 becuri.

                      Pot vorbi la telefon cu ajutorul sistemului radio si se aude, daca nu ma insel, in toate cele 4 boxe.La media-nav, parca se aude doar in boxa de la usa soferului.

                      Comment


                      • #41
                        Si eu pot vorbi prin bluetooth, are microfonul sus langa plafoniera.

                        Cat priveste plafoniera fa ce am facut eu: pe aia simpla cu un bec am pus-o in spate, deasupa banchetei din spate iar in fata am pus una cu 3 becuri.

                        Comment


                        • #42
                          Am incercat sa o scot dar nu iese,nu vreau sa rup capitonajul...O sa mai incerc...:-D

                          Faptul ca sunt 3 becuri nu suprasolicita instalatia electrica?
                          Last edited by MAK112; 30 September 2014, 16:48. Reason: Automerged Doublepost
                          NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

                          Comment


                          • #43
                            Nu cred ca solicita mult, din moment ce sunt modele cu 3 becuri la plafoniera.Si oricum nu stai mult cu becurile aprinse.Deci nu vad unde ar fi o problema.

                            Comment


                            • #44
                              Intr-o parte are un umar fix iar parca iar in dreapta are un umar, clema care se indoaie un pic cu surubelnita (ca sa o scoti) Insa intai se scoate capacul transparent din plastic ca si cum ai schimba becul.

                              Comment


                              • #45
                                Am scos plasticul transparent,am apăsat pe clema aia din dreapta dar nu iese.am incercat pe masina soramii din 2005.a mers usor..
                                NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google