Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Revizii Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Indiferent daca masina mai este in garantie sau nu, recomand sa va cumparati totul(ulei, filtre, etc.) singuri; unde le gasiti mai bine la pret. Service-urile Dacia incarca nota de plata pentru ca... AU CLIENTI DESTUI. A mea nu mai este in garantie si eu imi schimb singur filtrele de aer si de polen (habitaclu) iar uleiul si filtrul de ulei la un service de "cartier", manopera care ma costa 30 de lei. Pentru banii astia eu consider ca nu merita sa imi iau cheie de filtru si sa ma mai bag pe sub masina, chiar daca nu ma deranjeaza sa surubaresc putin.

    Comment


    • Am intrebat la reprezentanta din Bucuresti cat ar fi o revizie la un 0.9TCE.Raspunsul a fost 500 ron.O sa intreb si la Dacia Brasov..Mai am drum pe acolo si daca am ocazia voi face acolo revizia..Masina trebuie sa soseasca dar eu ma pregatesc!
      NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

      Comment


      • Ce reprezentanta din Bucuresti? Cam peste tot pe unde am intrebat in Bucuresti despre revizia la 1.2, am gasit preturi intre 450 lei si 658 lei.La 0.9, pe Logan forum, baietii plateau cate 650-700 lei.

        Comment


        • Originally posted by ascomp View Post
          Luna viitoare trebuie sa ma duc cu Sandero la revizia de 2 ani
          Nu imi vine sa cred ca au trecut 2 ani - parca ieri postai ca astepti sa iti vina masina, ca ai pregatit roti si altele )) cum trece timpul asta......

          Comment


          • Originally posted by ninjoaca View Post
            Nu imi vine sa cred ca au trecut 2 ani - parca ieri postai ca astepti sa iti vina masina, ca ai pregatit roti si altele )) cum trece timpul asta......
            Da au trecut 2 ani. Si e tot noua. Are 9000 km. :-) Inca miroase a nou.

            Comment


            • Dar ce va schimba ati intrebat?..costul manoperei cereti detalii...

              Comment


              • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                Ce reprezentanta din Bucuresti? Cam peste tot pe unde am intrebat in Bucuresti despre revizia la 1.2, am gasit preturi intre 450 lei si 658 lei.La 0.9, pe Logan forum, baietii plateau cate 650-700 lei.
                Meridian Vest!Insa nu am incredere in ce spune papagalul de la receptie..nici macar nu a verificat sa vada exact cat costa fiecare piesa in parte..A spus din burta,din ce-si aduce si el aminte..se schimba uleiul plus filtrele..
                NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

                Comment


                • De cand are dacia filtru de polen?mie nu mi-a spus nimeni la reprezentanta ca trebuie schimbat acest filtru...am 170.000 de km si nu l-am schimbat niciodata(anul fabricatiei este 2008).

                  Comment


                  • Dacia are locas pt foiltru de polen - poti sa iti montezi daca vrei; ca de altfel multe altele, este un fel de lego.

                    Uitate pe site-ul lui Strulea si vei ramane uimit cate imbunatatiri poti aduce unei dacii - tutorialelogan.ro
                    Last edited by ninjoaca; 23 September 2014, 09:06. Reason: greseli

                    Comment


                    • Dacia a pus filtru de polen incepand co Logan faza 2

                      Comment


                      • Versiunea Acces(modelul nou-2013), din ce stiu eu, nu are filtru polen.

                        Comment


                        • Daca nu are se poate pune sigur - dar cel mai bine cauti si vezi daca are sau nu

                          Comment


                          • Revizie Sandero 2 ani. Fitru de aer, ulei si ulei elf 5w40. Filtru de aer a fost inlocuit pe garantie pe 27.08 ac. Din partea service-ului am primit igienizarea ac gratis.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Am facut si eu revizia a sasea si ITP. La Dacoserv Preciziei, in Militari. La ITP mi-a descoperit ca roata stanga spate se misca - rulmentul spart - inlocuire ma costa la ei 520 de lei cu manopera!! Bineinteles ca m-am dus la un magazin de piese auto si mi-am cumparat tot ce aveam nevoie - rulment (chiar daca nu e e de origine, e de Alexandria, e ok, macar sa ma tina cat a tinut asta!), filtre (aer, polen si ulei), ulei Castrol Magnatec 5W40 - C3 (4 litri). M-a dus cu totul pe la 300 de lei. Plus manopera, am iesit pe la 600 de lei cu tot cu ITP. Motorul mi se pare cam zgomotos, poate ar fi trebuit sa pun Castrol 10W40- A3B4, dar mecanicul a spus ca merge si cel 5W40...

                              Comment


                              • La mine cand am schimbat anul trecut un rulment spate la Peugeot, rulment SKF de pe net 150 iar manopera la un service de incredere sub 1 mil . Culmea era ca a fost schimbat rulmentul pus de reprezentanta Peugeot de la Tm acum vreo 7 ani.
                                Asta este

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google