Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Intalniri membri?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hei oameni buni ! De ce e asa liniste ? Nimic planificat pentru weekend-ul acesta?

    As propune intalnirea pentru vineri seara intr-o parcare subterana a unui mall in functie de unde stau cei care vor sa vina. E mai placut seara si ar fi frumos sa ne afisam si noi, sa vada celelalte fun cluburi auto ca existam. Poate facem si ceva poze ! Ce ziceti ?

    Sau tot sambata cum va intalneati pana acum.


    P.S pot primii si eu un sticker ? il platesc

    Comment


    • ..frumos nu...pai de cand tipam ca ne intalnim doar 3?... eu unul chiar nu pot sa ajung si mai ales vineri..cauza:..locul de parcare..

      cu stickeru te rezolva Azzzuro....

      Comment


      • Cu locul de parcare te ajut eu...pe al meu incap 2 masini lejer

        Atunci hai macar sa vedem cine se anunta pentru weekend-ul acesta ?

        1. eu ( tdr )
        2.....
        Last edited by Tudor TDr; 25 January 2012, 18:56. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • nu ma trec pe lista, dar poate apar si eu cu beny
          PS: ce parcare subterana propui ?? sunt probleme cu statul in parcare la real vitan, sun plaza, afi palace (special zona roz), city mall si vitan mall sunt cu plata, la liberty e mult prea mica, ar mai ramane plaza si baneasa;
          eu as propune afi palace cotroceni (daca stam cuminti nu ar trebui sa avem probleme)
          Last edited by geo_ultras; 25 January 2012, 20:19.

          Comment


          • Merge weekend-ul asta. Recomand zona de parcare -2 Baumax din Sun Plaza , este libera si am vazut mai multe intalniri in acea zona. Si ca un mic detaliu: Sandero este plecat cu nevasta in team building si o sa ma afisez rusinos cu skoda. Daca are cineva, ceva impotriva sa spuna si nu mai vin...

            Comment


            • ar fi frumos sambata seara stabiliti o ora si poate ne strangem cativa
              geo: pai se tineau intalniri acolo, dar cu cateva saptamani in urma ne-au dat afara din sun si real vitan (cei de la paza, militienii, au fost niste conflicte); dar e ok, daca suntem cuminti nu ar trebui sa avem probleme cu pandarii.
              PS: geo, important e sa ne intalnim, nu conteaza cu ce masina. eu o sa vb cu beny si sper sa venim cu loganul alb
              Last edited by geo_ultras; 25 January 2012, 20:33.

              Comment


              • Cunosc problemele din parcarile subterane foarte bine. Important e sa ne intalnim undeva ca vedem dupa aceea unde stam. Locuri bune sunt : plaza, afi , sun plaza, si liberty ( chiar daca e mai mica e ok ). In Baneasa ar fi super daca aveti chef de putina invarteala pe zapada . Eu sunt liber si vineri seara si sambata.


                Eu zic vineri seara cine poate sa ne vedem la 9 jumatate 10 in Billa Floreasca ( in parcarea comuna cu McDonalds) si dam o fuga pana in Ikea sa vedem care e treaba. Si daca vreti mai multi sambata in Plaza , Afi sau Liberty la aceeasi ora !!! Sa curga raspunsurile " VIN ! "

                Comment


                • 1: geo_ultras....zis "ala micu" iar nu o sa vii pun pariu)

                  2:as veni...dar locul meu fiind al 3 dezapezit de pe strada...in mod sigur la ora aceea va fi ocupat.....
                  deci chiar imi pare rau nu pot ajunge...si apropo Tudor TDr ...te-a gasit acum intalneala pe vremea asta??...hihih :d

                  Comment


                  • Cel mai interesant ar fi sa ne intalnim in aer liber,in Piata Constitutiei sau parcarea Tribunalului Bucuresti... Cafeaua,gustarea si sticker-ele de la mine.


                    Dar asa cum spune chitiman va fi greu de gasit un loc de parcare la intoarcere.

                    Comment


                    • Azzzuro sunt de acord si asa ! Fie vineri sau sambata seara fie sambata dimineata. Doar sa anuntati .

                      Comment


                      • ma bag si eu vineri sau sambata seara...e o idee buna la billa floreasca si pe urma la Ikea
                        acum afara ninge viscolit si vineri sau sambata poate prindem si noi ceva zapada sa ne distram putin

                        Comment


                        • atunci asa ramane....vineri seara 9 jumatate 10 la Billa Floreasca in parcarea de la McDonalds....este parcare comuna. O sa mai fiu cu niste prieteni...asa ar trebui....si vedem....ori mergem in Ikea ori la roua, cine stie !

                          Semnalmente : sandero 1.4 albstru cu capace la roti :P si parasolar STREET NIGHT RACERS !

                          P.S eu unul sigur daca o sa vad un sandero ma duc sa vb cu proprietarul sa vad daca e membru al forumului sau nu :P.

                          Comment


                          • Din pacate nu voi putea ajunge maine(28 ian).Un week-end frumos tuturor!

                            Comment


                            • Amanare

                              Originally posted by Tudor TDr View Post
                              atunci asa ramane....vineri seara 9 jumatate 10 la Billa Floreasca in parcarea de la McDonalds....este parcare comuna. O sa mai fiu cu niste prieteni...asa ar trebui....si vedem....ori mergem in Ikea ori la roua, cine stie !

                              Semnalmente : sandero 1.4 albstru cu capace la roti :P si parasolar STREET NIGHT RACERS !

                              P.S eu unul sigur daca o sa vad un sandero ma duc sa vb cu proprietarul sa vad daca e membru al forumului sau nu :P.

                              Salut , se pare ca intalnirea de azi se amana pana data viitoare . Nu au fost confirmari ,ar fi iesit frumos ca e zapada dar temp. cam joase
                              Weekend placut tuturor

                              Comment


                              • eu ies
                                o sa fiu unde am stabilit la 9 jumate maxim 10 te astept daca vrei ;)

                                nici diseara nu se baga nimeni ?
                                Last edited by Tudor TDr; 28 January 2012, 12:48. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google