Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Alba ca Zapada si cei 75 de Pitici :-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deja e cam offtopic :-)
    25 500 E , pret redus cu 2500 E. Motor 1.6 blueHDI 120 CP, 300 NM 3,4 consum mixt oficial. Dotari: acoperis panoramic, camera video spate, parcheaza singura, alarma, scaune incalzite, navigatie,dvd si bluetooth, 6 boxe, 6 airbaguri, senzoro lumina, ploaie, full led, toate becurile led volanul e mai mic ca diametru, 6 viteze etc. 4,6 m lungime, portbagaj 610 l (mai mare ca la octavia break). 0-100 10,5 s roti de 16

    Mai am un 307 break din 2004 insa il dau.
    Attached Files

    Comment


    • Sa stapanesti sanatos masina!!

      Din descriere cred ca e varianta full (nu m-am uitat pe site-ul lor), dar mie asa imi pare.

      Ai sa vezi ca cine te va auzi ca ai dat atatia bani pe un Peugeot, nu ii va veni sa creada. Masina noua, full option, diesel. Kilometri multi!

      Comment


      • Aproape full, daca era varianta maxina de echipare sport ajungea la 30 000.

        O Skoda Octavia break cu dotari similare era cu 2000E mai mult ca 308 iar un VW Golf variant era mai scump cu vreo 3000E ca 308. Megane era mai ieftin insa nu are multe dotari. Masinile s-au scumpit, chiar si Dacia.

        Comment


        • Am inteles!

          Sa te poarte sanatos peste tot pe unde vei merge!

          Am vazut un 308 ca al tau (dotari la fel, culoarea parca diferita) pe youtube, imi place

          Comment


          • Si-a pus cineva incalzire in scaune originala? Merita pus sau cumpar 2 huse cu incalzire?
            Banuiesc ca incalzirea originala nu are termostat cu mai multe pozitii de putere incalzire. Mi-ar fi placut sa am 2-3 trepte de incalzire pentru scaune.

            Comment


            • Ce mai face masina?

              Masina face bine, am schimbat, am pus jantele de vara, am spalat-o, tot - e ca noua asteapta cu nerabdare sa fie zgariata in parcare :-)
              Attached Files

              Comment


              • I-am schimbat azi uleiul.

                Elf Evolution 900SXR 5W-30 - 95 lei, filtru ulei 25 lei, manopera la mos (25 lei + 5 lei bacsis). Era sa uit, si saiba cupru de la buson 5 lei.

                S-a redus mult zgomotul motorului cu uleiul asta, inainte aveam Dacia Oil, deci daca vreti zgomot mai mic de la motorul rasnitei bagati ulei mai bun.

                Are 18 mii km in aproape 4 ani, putin, insa e folosita ca a 2-a masina mai mult local, a vazut Ungaria numai de 2 ori.

                Comment


                • Dupa 4 ani si cateva luni. Curata si (inca) pregatita de iarna cu rotile de iarna si portbagajul de schiuri.

                  Sunt multumit de masina, e OK, fiabila, vopseaua mi se pare de calitate doar rugina apare destul de repede (la evacuare sau jante tabla) si imi pare rau ca nu am luat motorul diesel nu rasnita asta zgomotoasa de 1.2 benzina.
                  Attached Files

                  Comment


                  • Am montat ieri senzorii de parcare. Pret total 20 si ceva de lei. Timp montare 1,5-2 ore.

                    Se da comanda pe Aliexpress unde se gaseste o oferta cu 7-8 usd cu transport inclus. Se sta o luna pana ajung. :-) Se sta la coada de la Posta tari non UE.

                    Senzorii se pot comanda pe culoarea masinii, deci vin gata vopsiti, albi in cazul meu.

                    Se marcheaza pozitia pe bara. Eu pe cei de la extremitati i-am pus un pic mai pe margine, astfel incat dedetecteaza si obstacolele un pic din lateral nu numai din frontal bara spate. Am obs, cel putin la mine majoritarea pb sunt cand dai cu spatele in curba, pe traiectorie curba nu in linie dreapta.

                    Se decupeaza locasurile cu freza care vine cu senzorii. Merge f usor si neasteptat de bine, se decupeaza perfect, fara bavuri, sarituri vopsea. Se numeroteaza mufele senzorilor cu 1,2,3,4, cu un leucoplast pe care se scrie cu pixul cifra. Se monteaza primul din stanga.
                    Atentie se monteaza cu semnul UP in sus. Se pune un pic silicon cand se baga in gaura ca sa se prinda mai bine.
                    Se trage cablul la urmatoarea gaura prin spatele barei cu o sarma de vreo 50 cm. Si tot asa, se trag cablurile pana la ultima gaura din dreapta.

                    Si de acolo tot cu sarma se intra in masina prin gaura mare un ornament plastic prin care iese aerul cand trantesti usa.
                    Se monteaza unitatea centrala pe tapiterie in locasul de langa cheie - ori cu dubla adeziva ori cu holsuruburi, Se face alimentarea, se scoate mufa stop dreapta, negru la negru e masa si + de la lampa mers inapoi este firul galben pal, deschis.

                    Se duce display-ul pe dupa chedere ori pe oglinda retrovizoare ori in colt parbriz cum am pus eu.
                    Si gata. Merge destul de ok. E si audio semnalul, beep.
                    Urmatoarea chestie o sa fie camera mers inapoi tot din China vreo 30 usd cu display de 5 inch. Se monteaza in becul iluminat numar inmatriculare.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Originally posted by bogdan_cj View Post
                      Nu are nici el conducte incalzire pentru spate. Doar 1.6 16v si dci-urile vin cu asa ceva. Dar se pot pune ulterior si nu costa asa mult. 120 ron amandoua conductele din cate tin minte.
                      Eu am Sandero "Orange", 1,6 mpi, fabricat in 2011 si are acele conducte!

                      Comment


                      • Am conducte incalzire spate, daca nu ma credeti pun poze :-) am editia Story.

                        Comment


                        • Cred, numai ca am inteles eu ca nu ar fi avut din fabrica!
                          Am citit topicul in graba pt. a afla ce fel de bare portbagaj ai.
                          Acum am gasit si eu si vanzarorul m-a asigurat ca sunt pt. Sandero.
                          Am sa vad saptamana viitoare cand ma intalnesc cu el. Si pretul mi se pare ok, 120 lei.
                          Singurul incovenient este distanta mica dintre bare...eu mai am nevoie cateodata sa cumpar profile.metalice...
                          Nu gasesc bare longitudinale, sh, de Stepway, le-as fi adaptat prinderea pe suruburile existente, altfel nu se justifica sa cumpar noi!

                          Comment


                          • Eu am gasit pe OLX bare transversale originale de Sandero, le-am cumparat am demontat barele transversale originale pt ca erau urate ca dracu si am fixat in locul lor pe cele 4 picioare/suporturi bare de ale mele, din aluminiu si cu canal T in ele. Arata binisor dupa cum se vede in poza iar pe autostrada nu suiera.

                            Comment


                            • Privitor la consum...1,6-le meu a luat 6,3 in concediu...autostrazi, drumuri nat. si judetene, localitati, serpentine. Mers la limita superioara a vitezei legale si 3-4000 ture pe serpentine. Eu cu sotia si bagajele aferente.
                              Cand am fost 4 persoane si bagaje, traseu asemanator, dar mai scurt, a consumat 8%.
                              In Bucuresti, drumuri scurte de 7-8 km...10%!

                              Comment


                              • Originally posted by ascomp View Post
                                Dupa 4 ani si cateva luni. Curata si (inca) pregatita de iarna cu rotile de iarna si portbagajul de schiuri.

                                Sunt multumit de masina, e OK, fiabila, vopseaua mi se pare de calitate doar rugina apare destul de repede (la evacuare sau jante tabla) si imi pare rau ca nu am luat motorul diesel nu rasnita asta zgomotoasa de 1.2 benzina.
                                Si la mine incepe sa apara rugina pe aripa din spate, pe vopsea nemetalizata, tot dupa 4 ani si 5 luni.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google