Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandilica mea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    rodajul,cred

    Comment


    • #17
      pana la urma ce consum....

      pana la urma ce consum real are acest sandero dat fiind faptul ca aud tot felul de consumuri.
      ms

      Comment


      • #18
        sunt multi factori care influenteaza consumul, stilul de mers, aglomeratia, cu sau fara bagaje sau persoane. Vezi cartea masinii si-ti raspunzi la intrebare. Eu nu am C.B si consumul a fost cel din cartea masinii, poate cu o marja d eroare +0,5 Litri

        Comment


        • #19
          salut. imi place foarte mult culoarea..e suberba.. bafta cu ea

          Comment


          • #20
            Frumoasa culoarea, sa te bucuri de ea cat mai multi km fara evenimente. Cat despre aburirea geamurilor e normala pana cand ajungi la o temperatura constanta in masina fata de exterior iar trecerea brusca de la aerul din exterior la cel din interior fara a folosii aerul conditionat abureste geamurile. Asculta sfaturile baietilor de mai sus si nu vei mai avea probleme cu aburitul geamurilor. Bafta multa in viitor cu toate modificarile aduse...

            Comment


            • #21
              Pozele promise

              Asa cum v-am promis, iata niste poze cu cotiera si oglinda. Multumesc tuturor pentru urari si va doresc cat mai multi km fara incidente, fara amenzi si cu putina benzina.
              Attached Files

              Comment


              • #22
                Frumoasa cotiera si eu am dar nu e ceea originala e de producator oricum buna alegere ai facut. Intrebare senzorii inainte sa-i montezi i-ai vopsit in culoarea caroseriei? Eu mi-am luat senzorii dar mai astept un pic ca trebuie sa-i vopsesc si 2 as vrea sa-mi montez si camera deoarece daca tot am dvd macar sa-l folosesc.

                Comment


                • #23
                  Nu i-am vopsit, sunt negri, exact ca si bara. Dar nu ti-as recomanda sa-i vopsesti datorita faptului ca ei folosesc un sistem de ultrasunete, iar frecventele emise s-ar reflecta in startul de vopsea de pe ei si ti-ar zice mereu ca esti lipit de ceva. Vis-a-vis de camera: dupa cum shtii senzorii se alimenteaza direct de pe becul de mars-arriere, si daca mai completezi cu o camera...nu mai ai pic de curent. Pentru cei care intrebau despre cotiera si presuri: cand am ridicat masina de la dealer mi-am luat un set original de presuri pe care este si numele sandero desenat (nu ca ar conta) dar au niste sisteme inteligente de prindere astfel incat sa nu alunece; in plus, dupa cum ati vazut am si cotiera originala conceputa special pentru sandero. Total: 400 RON

                  Comment


                  • #24
                    Nelamurire stresanta

                    Ieri am pus lichid pentru spalat parbrizul pentru ca mi s-a terminat (cam repede). Si cum ma uitam yo la masina imi sare ceva in ochi: lipsea duza de stropit luneta. Carcasa de plastic este, ca si in fata, aceeasi forma, aceleasi dimensiuni. Insa duza aceea de fier nu exista. Voi o aveti? Si cine spune ca o are, il rog sa se uite bine si daca nu e prea mare deranjul sa-i faca o poza.

                    Comment


                    • #25
                      Nici eu nu o am, iar cei din Service mi-au spus că aşa sunt toate.
                      Mama proştilor este mereu gravidă!

                      Comment


                      • #26
                        Duza de fier nu se regaseste la stropitoarea din spate din simplul motiv de a imprastia pe o raza mai mare lichidul(evident si mai mult) asa ca nu va faceti probleme asa e la toata lumea...sa vedem ce se va intampla daca doamne fereste se infunda....

                        Comment


                        • #27
                          DAr se poate modifica directia jetului la duza de pe spate?. La mine bate tare aiurea, undeva in dreapta aproape de limita stergatorului.

                          Comment


                          • #28
                            Este bine ca jetul să îţi bată în dreapta, pe direcţia lamelei ştergătorului pentru că astfel pleacă pe ud, nu pe uscat. Dacă îţi bate foarte în dreapta poţi mişca puţin stropitorul în plan vertical, spre stânga.
                            Last edited by manic_user; 21 October 2008, 19:22.
                            Mama proştilor este mereu gravidă!

                            Comment


                            • #29
                              si la mine tot la fel este..stropeste pe dreapta chiar in margine..apropo de ce se vorbea mai sus..se poate lega camera video pentru cine are dvd..nu afecteaza sistemul electric sau consumul de curent

                              Comment


                              • #30
                                Intrebare

                                Misto cotiera, dar am si eu o nelamurire. Eu as vrea sa iau si geamurile electrice pe spate. Din cate stiu butoanele vor fi ca la Lgn undeva intre scaune spre bancheta spate. Nu stiu de ce dar am impresia ca geamurile electrice pe spate nu se pupa cu cotiera, pt ca nu mai ajung la butoane.
                                Bafta!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google