Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Buburuza...zis Bubu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu stiu care este politica la dacia dar am vazut pneuri michelin pe varianta laureat dar si pe variantele inferioare laureatului asta in 2008 ... parca in 2009 kormoran e "baza" pe laureat intrebarea este .. Care sunt mai bune ??

    eu am preference si nu am nici macar 1 ornament care mascheaza sina bun si unu decat deloc


    ps. nush daca ai editat pozele sau nu dar arata bestial masina :x la cati mai multe sute de miii de km cu sandelu

    Comment


    • #17
      Mersic...
      Nu n-am editat nici o poza....asa e ea...frumoasa

      Bafta!
      Bafta!

      Comment


      • #18
        Da, este interesant ca de la Michelin pe Laureate s-a trecut o perioada la Barum si apoi la Kormoran.
        Eu cred ca asta este si ordinea descrescatoare a calitatii lor.

        Comment


        • #19
          Eu, pe Laureate, cumpărată în septembrie 2008, am Continental. Ciudată politică de "încălţare" a maşinilor are Dacia. Şi n-ar fi prima şi singura ciudăţenie.
          Mama proştilor este mereu gravidă!

          Comment


          • #20
            Stati linistiti, eu n-am mai vazut pe nici o dacie Conti sau Michelin de vreo 4 luni la dealer. Toate vin cu Kormoran sau Barum. Pe unele MCV sunt si Sava.
            Personal nu cred ca o sa vedem curand dacii incaltate din fabrica cu Conti sau Michelin.

            Comment


            • #21
              Sa fiti fericit de ea domnul ! La cat mai multi km fara evenimente neplacute ! si acum poate poate incepe club sandero sa iasa .

              Comment


              • #22
                Masina are acum 730km. Consumul afisat fiind de 6,4 in conditiile in care 90% din km au fost facuti cu 3 persoane (~55kg/persoana) si cam 20kg de bagaj, stilul de condus fiind "pensionar". Mai exact la ridicare mi-au recomandat ca in prima mie sa nu depasesc 2500ture si 80km/h. In principiu eu am respectat partea cu 2500 ture. Accelerat in lung si mers constant la 2500. Cam dupa 500km am "marit" limita la 2750...si o singura data am dus-o pana in 3000.
                Deocamdata sunt multumit de achizitie...si desi am incept sa aud cate "ceva" nu ma pripesc sa trag concluzii. Voi analiza daca sunt "greierasi" sau altceva.

                Bafta!
                Bafta!

                Comment


                • #23
                  Frumoasa masinuta, aceiasi culoare ca a mea .
                  Cat mai multi KM fara evenimente neplacute.

                  Comment


                  • #24
                    Mersic...
                    D'aia te-am rugat sa pui mai multe poze cu a ta...si ai pus...si asta a contat mult in luarea deciziei finale.
                    Am luat si aparatori de noroi, cotiera, bare pavilion si covorase...toate de la dealer. Inca mai analizez ce se merita sa montez eu si ce ei (ma refer la cotiera si aparatori de noroi).

                    Bafta!.

                    ps. uite 2 poze cu cotiera pusa....de forma
                    Attached Files
                    Bafta!

                    Comment


                    • #25
                      Frumoase poze, frumoasa cotiera.
                      Interesant totusi ca este Laureate ca si la bunicuta doar ca bunicuta are reglajul spatarului mai nou.

                      Comment


                      • #26
                        In prima poza vad langa Mouse-ul de reglat oglizi un buton...o fi butonul de control acces butoane geamuri electrice spate ? (nu de alta, da eu nu am butonul ala...da nah, nici geamuri electrice spate nu am).

                        ps. de stiam ca voi primi acel buton imi comandam si eu geamuri electrice spate.... imi plac butoanele, sa fie cat mai multe...sa ma pot juca cu ele

                        Comment


                        • #27
                          Da, acel buton permite blocarea functionarii butoanelor pt geamurile electrice spate.
                          Printre altele Yr-zbg si-a pus si optional geamuri electrice spate.

                          Comment


                          • #28
                            Asa este...le-am pus optional.
                            Am intrebat la dealer de treaba cu reglajul spatarelor si se pare ca la versiunile cu airbaguri laterale apare acel reglaj cu maneta in loc de obisnuitul "robinet".

                            Bafta!
                            Bafta!

                            Comment


                            • #29
                              Salutare...
                              Traim in Romania....frumoasa tara dar din pacate e locuita...
                              Masina am luat-o vineri...azi e marti si deja am primele semne de "civilizatie".
                              Nu m-as oftica asa tare daca ar fi zgariata accidental...dar e pur si simplu reavointa. Cineva...un binevoitor...probabil ros de invidie... a luat o mana de nisip si mi-a frecat usa de la sofer. Asta s-a intamplat cel mai probabil de dimineata...pt ca la cat a plouat azi-noapte nu ar mai fi fost praf-ul pe usa.
                              Ma rog...dupa ce am sters zona cu o piele de caprioara arata ca in imagine. Nu e adanc si cel mai probabil se va lua cu polish....dar gestul ma roade.
                              Mentionez ca este exclus sa fie din cauza ca am parcat aiurea sau in locul altuia...avand in vedere conditiile si modul in care se parcheaza in zona.
                              Pur si simplu un idiot...
                              Ehh...noi sa fim sanatosi.

                              Bafta!
                              Attached Files
                              Bafta!

                              Comment


                              • #30
                                Pacat !
                                Sincer, imi pare rau pt tine si pt oricine pateste una ca asta.
                                Dar asta e, mai mult decat sa spunem "Asta e" nu prea putem face.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google