Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Intalnire ClubSandero Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intalnire ClubSandero Galati

    Salutare dragi posesori de Sandero...am deschis acest thread pentru a va intreba daca sunteti amatori de o intalnire,doua ,trei...
    Intalnirile propun sa se faca in fiecare duminica incepand cu orele 10 la intrarea a doua a Stadionului Dunarea (pe langa fosta benzinaria MHC ...chiar in fata la poarta stadionului).In acea locatie va avea loc si intalnirea Loganistilor Galateni si sunteti asteptati cu drag...deci cine doreste cine pofteste il rog sa posteze...
    Last edited by valeriuciprian; 4 May 2010, 09:31.

  • #2
    Nimic, nimic?

    Comment


    • #3
      eu sunt din Galati

      Salut, ma numesc Adrian si sunt din Galati (nu esti singur). Mi-am cumparat un Laureate de 1,4 acum vreo 4 luni si sunt multumit de masina. Cat despre intalnire, mai vorbim, o sa incerc si eu sa ajung (mai aflu si eu cate ceva de la soferi cu mai multa experienta).

      Comment


      • #4
        Bun venit Adrian...duminica sa stii ca se tine intalnirea unde am scris doua posturi mai sus...esti binevenit

        Comment


        • #5
          buna

          cum sa iau legatura cu ,,voi''

          Comment


          • #6
            Ati facut voi intalnire azi, dar sper ca ati trecut si pe la sectia de votare...

            Comment


            • #7
              Stefan...am facut intalnirea dar la sectia de votare nu prea am ajuns...cel putin eu...sunt anti-politica
              gygy... ca sa iei legatura cu noi poti folosi forumul sau...ai mesaj privat

              Comment


              • #8
                de actualitate ?

                sunt primiti si posesorii suparati?
                Attached Files

                Comment


                • #9
                  Primim sigur ca da.Duminica asta ne intalnim tot la 10 la intrarea a doua a stadionului Dunarea...pe la benzinaria MHC...esti binevenit...dar suparat de ce?

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by valeriuciprian View Post
                    Primim sigur ca da.Duminica asta ne intalnim tot la 10 la intrarea a doua a stadionului Dunarea...pe la benzinaria MHC...esti binevenit...dar suparat de ce?
                    suparatade fapt...pentru ca am probleme care ar trebui rezolvate pe garantie dar dealerii se fofileaza,,,

                    Comment


                    • #11
                      Vin-o la intalnire si te vom ajuta cat putem.

                      Imi fac eu impresie sau azi ai ajuns dar nu te-ai oprit la intrarea din fata stadionului?
                      Era un Logan gri parcat in fata portii stadionului.
                      Last edited by valeriuciprian; 2 May 2010, 12:45. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by valeriuciprian View Post
                        Vin-o la intalnire si te vom ajuta cat putem.
                        Parolista fiind, am venit, dar am asteptat sfertul ( ala academic ) si nu am vazut nici un sandero in zona ....Data viitoare poate o sa am mai mult noroc.

                        Poate n-am avut destula rabdare ....posibil, nu?

                        Comment


                        • #13
                          Se pare ca a fost o confuzie...Forumul Club Sandero si Logan Club este "patronat" de acelasi administrator ...si implicit aceleasi usere si parole le putem folosi si pe Club Sandero si pe LOgan Club aceleasi useri/parole.

                          Comment


                          • #14
                            Intalnirea de care spuneam este initiata de forumul Logan Club...si azi eu cu loganul gri eram parcat exact in fata intrarii doi a stadionului Dunarea...te-am vazut cand ai venit...ai intors in fata mea...ai parcat in fata benzinariei MHC apoi dupa un timp ai intrat in incinta stadionul Dunarea ...ai intors si ai plecat
                            Era o doamna/domnisoara la volan...si iti dai seama ca nu putea sa sar in fata masinii sa te opresc
                            Sincer imi pare rau ca nu ne-am intalnit azi...faza nasoala e ca nu iti stiam nici numarul de la masina...ca daca il stiam te opream
                            Last edited by valeriuciprian; 15 May 2011, 07:56.

                            Comment


                            • #15
                              Timida si nu prea ...
                              am intors si am plecat ...intr-adevar ...ma asteptam sa vad sandero-uri...
                              Next time ...
                              eu sunt GL 71 LED...voi ?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google