Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

EI AU NEVOIE DE NOI ! "Copiii ne coloreaza viata !"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • EI AU NEVOIE DE NOI ! "Copiii ne coloreaza viata !"

    Originally posted by Sand'dana View Post
    Bunele obiceiuri ale LoganClub Galati extinse si preluate din mers de ClubSandero Galati -participarile fiind simultane/comune/constructive si placute- sunt intalnirile de duminica dimineata ( ora 11, parcare vis-a-vis de Popescu), socializarile JTLS ("joia tineretului loganist-sanderist") intr-o locatie decenta si acceptabila buzunarelor, organizarea unor deplasari in tara cu diverse ocazii sau pur si simplu prin imprejurimile Galatiului in ideea de a petrece timp liber in mod/companie placute.
    Pe 13 august 2010 am initiat pe forumul LoganClub o actiune caritabila cu realizarea fericita a targetului in data de 23 septembrie, cand am vizitat Centrul de zi al Fundatiei Inima de Copil unde sunt ajutati la teme si primesc un supliment de educatie un numar de 25 de copii, dintre care pe cei mici, de ciclu primar, i-am intalnit noi si am reusit sa le aducem o raza de soare si un zambet timid pe chip prin donarea unui calculator si catorva jucarioare/dulciuri/suculete. Gestul a impresionat copilasii si personalul fundatiei, iar noua ne-a intarit convingerea ca facem ceva bun si ca trebuie sa continuam ce am inceput.

    Astfel ca acum, in apropierea sarbatorilor am dori sa-i conducem pasii lui Mos Nicolae catre cei 14 micuti cu varste intre 6 si 10 ani. Asa caaa ... nu de mult am dat startul episodului nr.II, ne-am mobilizat si derularea pasilor o puteti urmari pe topicul dedicat de pe forumul LoganClub. ( uneori ma intreb de ce nu sunt sectiuni diferite Logan / Sandero sau ce varianta o mai aparea, toate pe acelasi mare forum reprezentand marca masinii, ar fi o idee ...zic si io.. )

    Postez si aici lista celor implicati in actiune, chiar daca nu toti au sandalute, ba chiar e o majoritate de loganisti, unii dintre ei se implica si ajuta sa evolueze si ClubSandero.
    1. subsemnata - sand'dana (Elena-CS)
    2. ValeriuCiprian + Gabi'
    3. gl_mmm (Mircea) +Aida
    4. DeWiL (Relu)
    5. laureatu (Cristi)
    6. yotataee (Iulian)
    7. gheorgngv (George)
    8. 87CIO (Ionut-CS)
    9. batranul70
    10. Luminita - prietena Sand'dana
    11. anonim - a participat si la actiunea caritabila de la Constanta

    Lista ramane deschisa si se va updata ori de cate ori intervin modificari.
    Inca mai sper ca numarul celor care vor sa dea o manuta de ajutor ar putea creste, stiu, cu o floare nu se face primavara, dar macar un zambet tot poate aduce !
    Attached Files

  • #2
    finalizarea cu succes a Episodului nr 2 - actiune caritabila

    Incep cu un update la lista de contribuabili :

    1. Elena (sand'dana) - banuti + mici ciocolatele
    2. Mircea (gl_mmm) + Vergi(aida) - banuti + sapunele
    3. Relu (DeWill) - banuti
    4. George (gheorgngv) - banuti
    5. Luminita (prietena Elenei) - sosetele, iar jucarele noi(impreuna cu o societate care functioneaza in depozit)
    6. batranul70 - sucuri (14 sticle x 2 litri)
    7. ValeriuCiprian + Gabi' - banuti + ceva jucarele si lucruri utile copiilor
    8. SAN - banuti + hainute
    9. laureatu' - banuti
    10. Un Loganist - banuti + 5 kg de clementine
    11. Anonim - banuti
    12. Prieten de-al lui George - banuti
    13. Violeta (prietena si colega Elenei) - banuti
    14. Iulia-Alina(amica de-a lui George)- banuti + DVD-uri(desene animate)
    15. Paul (royskorp)- banuti
    16. Ionel (BRZ) - banuti
    17. Adi (mrfler) - banuti
    18. yotataeee - banuti
    19. Marian (marian_s) - banuti
    20. sorinache - banuti
    21. LC Bacau
    22. Andrei(andrrei_ro)

    Acestea fiind spuse...dupa o munca sustinuta dar din inima, ma declar mandra de actiunea dusa la bun sfarsit impreuna cu colegii de de pe Logan Club, am cunoscut mai indeaproape copilasii, am aflat care le e situatia mai in detaliu acasica si, in unele familii(unde sunt si 5/7 copii) situatia nu e tocmai roz, astfel ca rezervele pe care le mai aveam de sosetute, jocuri noi, pungute cu alune, fesuri s-au indreptat catre fratiorii copilasilor catre care ne-am indreptat noi atentia si grija.
    Copiii ne-au intampinat cu cantecele si au dat tonul sarbatorilor de iarna cu un colind cantat cu drag. Am vorbit, am glumit, copiii au primit darurile, au papat cu pofta pizza, bombonele, paleuri si s-au relaxat, au comunicat cu noi zambind, baieteii au jucat cate un "meci" scurt de fotbal cu baietii loganisti, micuta Maria nu se mai desprindea de noi, cu dorinta evidenta de afectiune, Andreea si ea ne-a captat privirile fiind o dulceata de fata, fratii Denis si Bogdan au aratat deschidere, comunicare si simt al umorului, cu totii de altfel s-au aratat cu mult mai deschisi acum decat la prima vizita, semn ca incepem sa ne apropiem, semn bun dealtfel !

    Multumesc tuturor celor implicati atat direct cat si de la distanta dar cu gand bun si cald indreptat catre copii si va asigur ca impreuna am facut un lucru extraordinar ! Bravo noua ! Felicitari !

    Vom tine aproape, incercam sa ne mai gasim cu copiii cand se pare ca vor veni ei in GL in jur de 19-23 dec, impreuna cu personalul fundatiei, pentru a colinda traditional.


    Episodul III va fi undeva catre Pasti, dar cine stie ...poate pana atunci ii mai vedem macar fugar pe copilasi
    Attached Files

    Comment


    • #3
      inca un episod de bucurie

      Inainte de Pasti am mai organizat inca un episod de bucurie.
      La actiune a participat de pe ClubSandero subsemnata, 87CIO si Valeriu. Restul au fost colegii de pe LoganClub, precum si prietenii si cunostintele fiecaruia dintre noi care au dorit sa se implice.
      Desi n-am urmarit decat sa vedem copii fericiti, actiunea s-a lasat cu laude in presa :


      Felicitari celor implicati !
      Attached Files

      Comment


      • #4
        1 iunie a fost inca un prilej de a fi alaturi de copilasii din Pechea. Celor care au fost prezenti si au contribuit la sarbatoarea lor, la Casa de Cultura a Studentilor si ulterior la plimbarea prin Gradina Botanica si au simtit emotiile si bucuria lor, le multumim si (le) ne dorim sa fie mereu aproape de sufletelele care au nevoie de sprijin.
        Am fost onorata sa fiu reprezentant de seama al celor 2 grupari galatene (CS+LC) la aceasta actiune. Iata un feed-back :

        Buna ziua dragi membri LoganClub si ClubSandero Galati,

        Va multumim ca ati reusit sa va faceti timp pe 4 iunie sa fiti alaturi de noi si de copiii nostri. Dupa cum, probabil, ati observat, pentru noi Ziua Copiilor Nostri este un eveniment foarte important, pentru ca avem ocazia sa facem celor pe care ii ajutam multe bucurii. Copiii au ocazia sa fie pe scena, admirati si sa se simta cu adevarat persoane importante, sa primeasca numeroase cadouri, iar parintii se pot bucura de spectacolul oferit. Va multumim inca o data si pentru sprijinul oferit cu fiecare ocazie: directionarea celor 2% catre organizatia noastra, vizite si socializare pentru copiii sustinuti de Centru de zi Pechea. Apreciem faptul ca ati fost alaturi de noi in asemenea momente deosebite si v-ati implicat inclusiv in organizarea evenimentului printr-un reprezentant ce a avut o sarcina dificila in jurizarea momentelor. Speram ca macar o parte din emotiile traite de noi au fost transmise celor care ne-au onorat cu prezenta in asemenea momente de sarbatoare, si participand la evenimentul nostru credem ca ati aflat mai multe despre noi si copiii minunati pe care ii sustinem. Speram sa colaboram si in viitor si va asteptam alaturi de noi si cu alte ocazii

        Cu consideratie,

        Diana Lelitu,
        Asistent manager

        --
        Fundatia Inima de Copil
        Galati, Romania
        Fundatia Inima de Copil din Galati este o organizatie umanitara care ajuta copii si familii in dificultate. Domenii: educatie, sanatate, social, refugiati
        Attached Files

        Comment


        • #5
          Inca un gest de bunatate

          N-o fi el ClubSandero Galati prea numeros ca membri , dar cel putin suntem inimosi
          Impreuna umar la umar cu LoganClub Galati am marcat un inceput frumos de an scolar pentru copiii asistati de Fundatia "Inima de Copil". Am donat inca un computer. Imi pare rau ca nu am avut un aparat foto la noi sa surprindem zambetelele de multumire ale copiilor.
          E un sentiment deosebit acela de a darui !
          Attached Files

          Comment


          • #6
            Intradevar, a darui e lucru mare! Cum mare lucru este si dorinta de a ajuta.
            Bravo Club Sandero!
            Pe cand urmatoarea actiune similara? De Craciun?
            Strong & happy!

            Comment

            Working...
            X
            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
            Politica de Securitate Google