Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Club$andero Sibiu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Club$andero Sibiu

    Haideti sa ne mobilizam fratilor!!!haideti sa stabilim un loc,o zi si o ora unde sa ne spunem parerile. astept pareri si sugestii.

    p.s. am putea sa ne corelam cu cei de la loganclub care sunt mai batrani. ei se intalnesc in parcarea cabanei V.Aurie in fiecare sambata la ora 16.

    haideti fratilor!!! nu e nimeni din sibiu?sunt singur??haideti sa ii facem de ras pe cei cu logan!!!
    doamne ce prostii vorbesc!!!
    Last edited by Spanu; 8 February 2009, 18:53. Reason: Automerged Doublepost
    -fara-

  • #2
    nimeni nu si-a mai luat sandero din sibiu?
    strazile sunt pline dar pe net de ce nu apareti?
    -fara-

    Comment


    • #3
      nimic ...nimic!? ne strangem sau nu!
      -fara-

      Comment


      • #4
        Pai daca vrei sa se adune si pe net, un flyer atragator sub stergator si sa vezi cum se strang. Eu chiar as propune o campanie din partea membrilor pe tema asta...sa se populeze clubul online cu oameni constanti, care au masini si discuta despre ele, nu doar cei care cauta sporadic o informatie si dau bir cu fugitii. Just my opinion.

        Comment


        • #5
          cand merg pe strada si intalnesc sandero toti se uita la stikerul meu de pe parbriz. dar nici unul nu a venit.!
          -fara-

          Comment


          • #6
            Originally posted by Spanu View Post
            cand merg pe strada si intalnesc sandero toti se uita la stikerul meu de pe parbriz. dar nici unul nu a venit.!
            Nu toata lumea cunoaste obiceiul/fenomenul acesta de a se stabilii intalniri intre posesorii unei anumite marci de masina. Multi nu stiu ce avantaje ar avea participand la asemenea activitati. De aceea, ideea ce am zarit-o ceva mai sus cu fluturasi sub stergator sau pliante informative mi se pare destul de buna. ( mai greu e punerea in practica )

            Posesorilor de Sandero trebuie sa li se aduca cateva motive bune pentru a participa la intalniri. Sunt sigur ca apoi, observand avantajele, vor dori sa afle cat mai multe despre masinilor lor, despre cele mai bune cai de intretinere a bijuteriilor lor si nu il ultimul rand sa stabileasca noi relatii de prietenii.

            INSA....si repet, Insa:

            sunt ceva masini Sandero prin oras dar nu putem emite pretentii ca oamenii sa vrea deja sa participe la asemenea intalniri. Din mai multe motive:

            1. Parerea mea ca 50-60 % ( sau poate mai mult) din posesorii de Sandero au o varsta, si nu sunt atat de interesati de asemenea activitati ( Cu unele EXCEPTII)
            2. Inca nu cred ca au aparut probleme la masini, ca sa doreasca sa primesca sfaturi/informatii. Cu siguranta au CASCO + garantie si ce au de rezolvat se rezolva in service. Singurul lucru care poate vor sa-l afle este cum sa isi intretina cat mai bine masina .
            3. ....
            4. .... si alte mici motive care cred ca stau la baza absentei posesorilor pe forumuri.


            Scuze...nici nu m-am prezentat: Sunt Sorin ( prietenii imi spun Soso) si am 20 de ani.

            Sunt oarecum un " intrus " aici pe forum deoarece nu posed un Sandero, insa prietena mea da. Si mi-am zis ca un baiat intelege mult mai bine o masina, iar in eventualitatea ca intalneste ceva probleme, sa o ajut; bineinteles si cu ajutorul dumneavoastra.

            Deoarece posed un Opel Astra G sunt deja membrul comunitatii " clubopel ".Frecventez cat pot de mult intalnirile si stiu ce castig mare are cel ce a resuit sa isi faca prieteni acolo. De fiecare data inveti cate ceva, afli chestii noi despre masina ta.

            In incheiere spun ca tot ce putem face e sa folosim toate posibilitatile de care dispunem pentru "a da de veste" ( povesti cu prietenii, mesaje pe yahoo messenger etc ) si sa asteptam ca noii recruti sa intre pe forum si sa ii cunoastem. Apoi cand ne-am strans 5-6-7 sa incepem a ne intalni un ceas la ceva povesti. Eu chiar as avea de intrebat unele chestii [ de ex: vreau sa ii fac o surpriza prietenei mele si sa ii echipez masina cu muzica.(e modelul standard, "cheala", cum se spune) Si trebuie sa aflu ce dimensiuni trebuie la boxe, daca masina are precablaj...etc, si deocamdata nu am aflat.]

            Pana una-alta ne vedem aici, pe forum.

            Sanatate!

            Comment


            • #7
              Eu mi-am schimbat boxele de pe fata si daca maine fac rost de bani le schimb si pe cele de pe spate. in cazul in care vrei sa montezi alte boxe(mai puternice) te poti duce la un magazin specializat. daca vrei ne putem intelege la pret si ti le dau pe ale mele(cele originale) diametrul boxei este de 13 cm.de cablaj nu stiu ce sa zic. eu ma intalnesc alaturi de cei din logan club sibiu si ne distram de fiecare data in fiecare sambata la ora 17 la cabana V.Aurie.(langa terenul de fotbal). te poti uita pe logan forum la intalniri si vei vedea poze.

              p.s. daca vrei putem vorbi mai mult pe messenger. fam_spanu@yahoo.com e adresa ema. nu uita sa precizezi de unde ai id de mess.
              -fara-

              Comment


              • #8
                la fiecare minut cate un sandero in trafic.majoritatea tineri. da niciunul nu se prezinta la intalniri. nu muscam fratilor.veniti cu incredere.
                -fara-

                Comment


                • #9
                  up!!!haideti sa vedeti ce puteti face din masina voastra. sa va cunoasteti sandelul mai bine.
                  -fara-

                  Comment


                  • #10
                    daca stie careva vreun numar de telefon..al d-lui Spanu astept pe privat....suntem undeva la mare..si eu trebuia sa ajung in alta parte..mersi

                    Originally posted by chitziman View Post
                    daca stie careva vreun numar de telefon..al d-lui Spanu astept pe privat....suntem undeva la mare..si eu trebuia sa ajung in alta parte..mersi
                    mda.,..gata l-am gasit...la telefon
                    Last edited by chitziman; 14 August 2009, 20:10. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #11
                      0752309557- nr meu de tel. cine vrea sa ma sune sa ma injure are acum ocazia
                      -fara-

                      Comment


                      • #12
                        rog un posesor de sandero sa ma ajute. o firma din sibiu a realizat un body kit sandero si are nevoie de o masina pentru montarea lui. maine o echipa de la RAR trebuie sa vina sa isi dea acordul / omologarea pentru respectivul kit. eu maine sunt plecat din oras asa ca rog un alt posesor de sandero sa-si ofere masina in vederea montarii kitului. astept tel pana diseara . multumesc.
                        -fara-

                        Comment


                        • #13
                          daca-l face cadou....veneam si io..

                          Comment


                          • #14
                            Am la munca un coleg posesor de sandero. Incerc sa-l conving de fiecare data sa vina sa intalnire iar raspunsul este de genul : de ce sa vin ? ( incerc sa -i explic ca va afla mai multe despre masina lui , socializare , etc. ) si dupa ce mai chinui vine alt raspuns : "nu vin domne , masina merge bine , are garantie si casco iar in rest nu prea ma intereseaza " . Mai este si de varsta cu mine. Ce pot eu sa-i mai fac omului sa-l conving ? Am incercat de 3 ori dupa care m-am lasat pagubas. Te rugam sa pui niste poze cu kit-ul dupa ce l-ai montat.

                            Comment


                            • #15
                              Soso incepem o promovare a clubului in Sibiu prin niste fluturasi ?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google