Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Cele mai mici tarife RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    RCA cu reguli noi din 2012

    Comment


    • #32
      Facut RCA pe 1.12.2011 pe durata de un an la Alianz Tiriac-303 lei, comandat online pe site-ul Alianz Direct si in 3 zile am avut asigurarea acasa prin Fancurier, transport platit
      de Alianz.ESTE CEA MAI BUNA OFERTA IN ACEST MOMENT!
      Sa auzim numai de bine!

      Comment


      • #33
        Originally posted by jon53 View Post
        Facut RCA pe 1.12.2011 pe durata de un an la Alianz Tiriac-303 lei, comandat online pe site-ul Alianz Direct si in 3 zile am avut asigurarea acasa prin Fancurier, transport platit
        de Alianz.ESTE CEA MAI BUNA OFERTA IN ACEST MOMENT!
        Sa auzim numai de bine!
        Buna oferta. Bine ca ai postat-o ca in Ian imi expira si mie RCA si cred ca o sa ma orientez catre Alianz online. Acum am de la Grupama pe 6 luni aprox 180 ron.

        Comment


        • #34
          Mi se pare cam mult 180lei pe 6 luni la Groupama, atat am platit si eu tot la ei. Am avut oferte mai bune, dar la Euroins sau Astra. Astra&Uniqua par destul de seriosi, am asigurare la casa la ei, iar la Dacia 1310 am avut tot la ei asigurare, in fiecare an aveau fel de fel de oferte. Am ales Groupama deoarece avea cea mai buna oferta la Casco, in jur de 1300lei pe tot anul, cu plata integrala, si 130lei/ luna cum platesc eu, deci vine mai mult cu ceva, dar este Casco fara fransiza si au asigurat masina la valoarea cea mai mare, fata de restul asiguratorilor, adica 8000euro.In plus la Euroins sau Astra RCA-ul nu avea acoperire externa, era valabil doar in tara.

          Comment


          • #35
            Prea buna oferta la casco cca.1300 ron/an . Eu gasisem la Generali in jur de 400 euro si m-am speriat si nu am mai facut pana la urma. Cred ca ar fi cazu sa mi fac incepand cu Ian 2011. sunt curios cat evalueaza masina cei de la grupama pt ca la livrare am avut ocazia sa i fac casco cu evaluare la 9400 euro dar nu mai aveam bani

            Comment


            • #36
              Da este o oferta destul de buna cea de la Goupama , cred ca brokerul la care ai fost a scazut drastic din comisionul lui deoarece eu am avut o oferta de 1540 RON / an .
              Iti doresti un RCA Ieftin ?

              Comment


              • #37
                Rca

                Originally posted by jon53 View Post
                Facut RCA pe 1.12.2011 pe durata de un an la Alianz Tiriac-303 lei, comandat online pe site-ul Alianz Direct si in 3 zile am avut asigurarea acasa prin Fancurier, transport platit
                de Alianz.ESTE CEA MAI BUNA OFERTA IN ACEST MOMENT!
                Sa auzim numai de bine!
                Salut , am incercat si eu sa fac rca de la ei online ca tine numai ca am obs. ca plata e online. Asa a fost si la tine ? in plus ultimile etape pt plata spune asa: Platesti online cu cardul sau offline si se genereaza un borderou de plata care iti trebuie cand mergi sa platesti la banca.
                9 - Vezi confirmarea de plata.
                Copia politei tale, in format pdf este generata in contul tau, imediat ce plata este confirmata in aplicatia Allianz Direct.
                Daca platesti online, o poti imprima imediat.
                Polita originala o primesti ulterior prin curier.

                tu ai platit online si a venit acasa prin fancurier cu transp. platit de ei ?

                Comment


                • #38
                  Facut RCA la Banca Carpatica incepand cu 29 Ian 2012 pe 1 an 440 ron , mai ieftin de atat nici ca am gasit . ex : generali=cca.1200 , alliantz=cca.670 , grupama=cca.560

                  Comment


                  • #39
                    Pai da , cei mai ieftini sunt si cei care nu platesc. Carpatica este unul dintre ei. Iti doresc sa nu lovesti pe nimeni, sincer. Eu am fost lovit in spate ieri de un taximetrist si mi-a spart bara, trebuie inlocuita si omul avea asigurare la Euroins , iar de ieri caut un service serios ce lucreaza cu ei dar dau numai peste mesteri Doreli. Probabil o sa o repar pe casco.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by geoalexus View Post
                      Pai da , cei mai ieftini sunt si cei care nu platesc. Carpatica este unul dintre ei. Iti doresc sa nu lovesti pe nimeni, sincer. Eu am fost lovit in spate ieri de un taximetrist si mi-a spart bara, trebuie inlocuita si omul avea asigurare la Euroins , iar de ieri caut un service serios ce lucreaza cu ei dar dau numai peste mesteri Doreli. Probabil o sa o repar pe casco.
                      Intentia mea , iti dai seama , este sa nu lovesc pe nimeni. Mai mult am facut RCA ca este obligatorie ca sa pot circula, raspundere civila. Imi doresc ca in anul asta sa nu fiu nevoit sa pun pe nimeni pe drumuri

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by sergiuljr View Post
                        Salut , am incercat si eu sa fac rca de la ei online ca tine numai ca am obs. ca plata e online. Asa a fost si la tine ? in plus ultimile etape pt plata spune asa: Platesti online cu cardul sau offline si se genereaza un borderou de plata care iti trebuie cand mergi sa platesti la banca.
                        9 - Vezi confirmarea de plata.
                        Copia politei tale, in format pdf este generata in contul tau, imediat ce plata este confirmata in aplicatia Allianz Direct.
                        Daca platesti online, o poti imprima imediat.
                        Polita originala o primesti ulterior prin curier.

                        tu ai platit online si a venit acasa prin fancurier cu transp. platit de ei ?
                        Dupa cate imi amintesc eu,am urmat pasii indicati si am ales plata cash
                        am listat borderoul si apoi am platit la banca (BCR parca -ti se da un numar de operatie bancara) si apoi mi-a venit acasa pe fan curier platit de Alianz(17 ron parca spuneau ca face transportul). AM sa ma uit pe site daca mai au varianta asta.

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by geoalexus View Post
                          Pai da , cei mai ieftini sunt si cei care nu platesc. Carpatica este unul dintre ei. Iti doresc sa nu lovesti pe nimeni, sincer. Eu am fost lovit in spate ieri de un taximetrist si mi-a spart bara, trebuie inlocuita si omul avea asigurare la Euroins , iar de ieri caut un service serios ce lucreaza cu ei dar dau numai peste mesteri Doreli. Probabil o sa o repar pe casco.
                          fa pe casco cu regres.Spui ca vrei cu regres, mergi unde ai casco, dai copiile dupa asigurarea vinovatului si nu ai nicio treaba , nu platesti fransiza nu platesti nimic, e ca si cum ai face-o pe RCAul lui,dar pe seriozitatea asiguratorului unde ai casco.Cel mai simplu si nici nu il mai cari pe ala de te-a lovit dupa tine.Eu am facut odata asa si a fost ok.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by Cristi_Xp View Post
                            fa pe casco cu regres.Spui ca vrei cu regres, mergi unde ai casco, dai copiile dupa asigurarea vinovatului si nu ai nicio treaba , nu platesti fransiza nu platesti nimic, e ca si cum ai face-o pe RCAul lui,dar pe seriozitatea asiguratorului unde ai casco.Cel mai simplu si nici nu il mai cari pe ala de te-a lovit dupa tine.Eu am facut odata asa si a fost ok.
                            Multumesc. Mi-am cautat un service mai aproape de casa si am gasit. Deocamdata sunt conform asteptarilor mele: am fost ieri acolo, am completat cererea si astazi m-au sunat ca a venit bara. Ma duc maine sa verifice daca este afectat si suportul de bara. Prima oara cand am fost nu am avut eu timp pentru verificarea asta. Daca este ok mi-au propus sa-mi monteze bara vineri dar am reprogramat eu pentru luni ca nu pot altfel. Oricum in curtea service-ului erau doar masini(nu multe, 6) de peste 50000 euro, x6, un s, un seria 5, modele peste 2008. Am aflat si de regres, dar am spus, totusi sa-mi incerc sansa asa. Daca nu sunt multumit, ma descurc eu cumva cu casco ;).

                            Comment


                            • #44
                              eu prefer intotdeauna reprezentantele Dacia pentru reparatii la masina, parerea mea e ca stiu toate plasticele si toate prostiile ce trebuie comandate, plus ca nu folosesc piese contrafacute.

                              Comment


                              • #45
                                Nu exista reprezentanta Dacia cu decontare directa Euroins. Si cum an precizat, daca nu-mi place ma descurc cu Casco la reprezentanta.

                                Originally posted by Cristi_Xp View Post
                                eu prefer intotdeauna reprezentantele Dacia pentru reparatii la masina, parerea mea e ca stiu toate plasticele si toate prostiile ce trebuie comandate, plus ca nu folosesc piese contrafacute.
                                Am fost azi la service. Surprinzator bara este ORIGINALA. Are emblema Dacia Renaul + un tabel cu toate caracteristicile. Mi-au aratat si factura de achizitie: pret 720 de lei fara TVA nevopsita. Mi-au spus ca Dacia este atat de prost facuta incat daca nu pui piese originale mai ales la caroserie se alege praful, nu cade bine nimic. Alta e problema , ca sunt doua piese din plastic ,in dreapta spate(sunt si in stanga dar nu au nici o problema),ca niste faguri in spatele barii , ce sunt sparte si mai sunt si prinse de caroserie cu nituri. Mi-a recomandat si schimbarea lor dar o sa vedem daca le deconteaza asigurarea. Saptamana viitoare primesc raspuns.
                                Last edited by geoalexus; 9 February 2012, 21:04. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google