Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

B 211 Nfw

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by chitziman View Post
    is chiar nesimtiti...si cat despre multumirea ta...vorbim mai incolo..
    sa dea domnul "mai incolo" sa fie "mult mai incolo"!
    my ride

    Comment


    • #92
      capota se inlocuieste, dar planseul ? si stalpul din spate? aveti idee ? m-am consolat cu gandul ca se putea mult mai rau. la 3m fata de a mea un chevrolet spark si un logan....
      am casco... recomandati vreun service ?arata de parca a dansat un pitic pe ea...
      Attached Files

      Comment


      • #93
        Doamne...mi se rupe inima.
        -fara-

        Comment


        • #94
          capota se inlocuieste, iar plafonul ti-l indreapta

          Comment


          • #95
            a picat zapada? din cate vad sandelul tau a scapat cel mai usor...
            my ride

            Comment


            • #96
              ai grija sa duci masina la niste baieti care se pricep. la plafon e delicata treaba.

              p.s. la ce firma ai casco? intereseaza-te daca iti acorda dauna, am un prieten caruia nu voiam sa ii acorde sub pretextul sa dea in judecata asociatia blocului/ primaria si sa plateasca contravaloarea reparatiei. vezi daca ai clauza in contract. daca e full casco esti acoperit. eu nu am avut niciodata casco si nu mai stiu ce clauze mai sunt in contractele respective.
              -fara-

              Comment


              • #97
                Originally posted by Spanu View Post
                ai grija sa duci masina la niste baieti care se pricep. la plafon e delicata treaba.

                p.s. la ce firma ai casco? intereseaza-te daca iti acorda dauna, am un prieten caruia nu voiam sa ii acorde sub pretextul sa dea in judecata asociatia blocului/ primaria si sa plateasca contravaloarea reparatiei. vezi daca ai clauza in contract. daca e full casco esti acoperit. eu nu am avut niciodata casco si nu mai stiu ce clauze mai sunt in contractele respective.
                omniasig. full. casco o sa ii fac mereu, pana face 5-6 ani. sau vad. o fac tocmai pt cauze din astea. acu stau si ma gandesc... eu nu am gasit zapada pe a mea... nici gheatza. nimik... si nici loganu ala nu avea, iar chevroletul era parcat mult mai demult ca masina mea acolo. ma gandesc sa nu fii facut vreun tampit vreo gluma...nu am vazut zapada cazuta pe jos. ca sa faci damageul ala, tre sa pice ceva cantitate....

                Comment


                • #98
                  intreaba vecinii. e posibil ca in momentul in care cei de la asociatia de locatari sa fi vazut incidentul sa fi curatat "urmele". foarte curios cum s-a strambat stalpul...de la zapada mi-e greu sa cred.vb cu ceilalti proprietari poate se nimereste sa aiba asigurare la aceeasi firma. sau cand mergi la asigurator sa mearga si ei cu tine.
                  -fara-

                  Comment


                  • #99
                    Mi se pare ciudat ca tavanul este ondulat tot, capota fata la fel, dar parbrizul n-are nimic, in schimb celelalte masini au la fel, tavanul si capota fata indoite ,dar si parbrizul este praf.De asemenea stalpul spate este cam ciudat indoit.Poate chiar au dansat piticii pe ea...

                    Comment


                    • am fost azi la casco, aglomeratie mare. m-au programat maine.
                      a iesit un plugin pt torque (, si acum pot inregistra drumurile cu On Screen Display . pot pune tot ce vrea eu din informatiile citite pe CAN bus.
                      telefon folosit Motorola Defy. are 3 moduri de inregistrare. low, medium si high. pe al meu merge doar pe low. 20 de min de filmare la 640x480 au vreo 50 mega. ataseaza si un fisier cu subtitrari si apoi la redare se vad si informatiile dorite.
                      Attached Files

                      Comment


                      • reatasez. ca s-a pus sigla sanderoclub...
                        Load - incarcarea motorului
                        Coolant - temperatura motorului
                        LPK - consum instant %
                        Torque - il calculeaza, dar nu stiu cat de bine....
                        si ultima e Throttle - cat e apasata pedala de acceleratie
                        Attached Files

                        Comment


                        • am fost la casco azi. a mers repejor. inspectorul a facut 1000 de poze .
                          capota + plafon inlocuite. aripa spate - reparatie.
                          apoi la cobalcescu-caroserie. foarte amabil tipul de acolo. sa vedem cand o sa vina piesele.

                          Comment


                          • am surprins momentul
                            Attached Files

                            Comment


                            • la mai multi km de acum in colo si fara incidente ca cel precedent

                              Comment


                              • luni 12.03.2012 am dus masina la autocobalcescu, caroserie ( pe splaiul unirii).
                                marti 13.03.2012 m-au sunat sa imi spuna ca au facut reconstatare pentru stalpul de la mijloc (care era un pic stramb si a trebuit indreptat) si tapiteria de pe plafon, care era foarte cutata si trebuia inlocuita.
                                ieri m-au sunat sa imi spuna ca masina e gata si ca au dat la omniasig pt plata.
                                azi la ora 15.30 ma suna din nou sa imi spuna ca au confirmarea de plata si sa vin sa iau masina.
                                fac pe dracu in patru, si ajung la ei.
                                au reparat-o foarte mishto. capota inlocuita, aliniata frumos, vopsita. furtunasele de la stropitori prinse frumos, stropitorile reglate. tot ce trebuie.
                                plafonul, daca nu stii cum sunt sudurile din fabrica nu iti dai seama ca a fost schimbat
                                finut lucrat.
                                am luat masina cu un pic de praf inauntru (a fost descoperita, mi se pare normal) si cu vreo 3 urme de "degetele" pe tapiteria de pe plafon. dau maine cu carpa si se iau imediat.
                                per ansamblu multumit de reparatie. servicii foarte ok.
                                o sa pun poze mai detaliate main cu sudurile de la plafon.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google