Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero Stepway

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sandero Stepway

    motorizare: 1.5 dci, 90 cp, euro 5
    Dotări: Aer condiţionat, mp3 şi volan îmbrăcat în piele.

    Abia aştept să o testez pe arătură aka pe drumuri de munte să văd dacă are ceva potenţial de off-road...
    Attached Files

  • #2
    Foarte frumoasa. Sa o stapanesti sanatos.
    Am vazut ca pretul de catalog este 11550 EUR, tu nu atata ai dat pe ea, nu ?
    Ma refer ca ai primit ceva discounturi/rabla/reduceri etc
    Referitor la comportament off-road cred ca acolo un Duster era mai potrivit

    Comment


    • #3
      stepway

      Preţul pe factură este de 12440 de euro (din cauza opţionalelor pe care mi le-am pus şi pentru că motorizarea diesel m-a costat 2000 de euro în plus).

      Maşina am luat-o prin programul rabla, deci am scutit 2700 de euro.
      De asemenea, dealerul mi-a făcut o reducere de 600 de euro.

      Dacă mai socotesc şi acontul pe care l-am dat pentru rezervarea şasiului, în valoare de aprox. 500 de euro (2000 RON), care nu a intrat în valoarea creditului.

      Cu toate aceste scăderi, creditul l-am făcut pe 8700 de euro (avans 0).

      Când am zis off-road, m-am gândit mai mult la drumuri forestiere prin munţi unde contează câţiva centimetri în plus la garda la sol. Evident că Dusterul e mai tare la capitolul acesta, dar eu sunt sigur că şi Săndelul se va descurca foarte bine.

      Comment


      • #4
        Frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos si multi km fara probleme!

        Comment


        • #5
          Hop si eu

          Sa ma prezint si eu
          Am fost achizitionat cu 10400 Euroi, am 14.500 km, momentan sparta de bagabonti si lovit in spate de un Porche Cayenne 4X4, pe care cu mandrie ma laud ca i-am facut spoilerul fata zdrente
          Attached Files
          Last edited by stepway; 8 March 2011, 15:39.

          Comment


          • #6
            stepway... imi place masina ta, sa o stapanesti sanatos sa ai grija de ea si multi multi km

            tanghel- te salut si pe tine cu mult respect si marte grija de tine si masinuta.... fara evenimente
            Last edited by raduiancu; 8 March 2011, 20:49. Reason: Automerged Doublepost
            La fel ca ieri ca și azi ca și mâine mereu.

            Comment


            • #7
              multe stepway

              Sincer nu mă aşteptam să fie chiar atâtea Stepway pe forum... Chiar mă bucur că modelul acesta a devenit un pic mai popular în ultima vreme. Are, ce-i drept, un preţ piperat, dar îşi merită toţi banii. Ieri, când am urcat la Păltiniş a trebuit la un moment dat să mă dau la o parte că un BMW se dădea bătut la o pantă mai abruptă.

              Ar fi frumos să ne întâlnim mai mulţi cu Sandero (nu neapărat Stepway) într-o zi şi să facem un drum gen Transalpina, cum am văzut pe youtube că s-au întâlnit mai mulţi care aveau Suzuki SX4: http://www.youtube.com/watch?v=KrWkNO0cV4c

              Vă mulţumesc pentru urări, la fel vă doresc şi vouă. Cel mai important e să putem să prevenim că-s mulţi care se cred Schumacher la volan pe meleagurile noastre.

              Mister Stepway, îmi pare rău să aud de cele întâmplate, sper că nu a fost nimic ce nu s-a putut repara complet... Eu sincer să fiu am zgâriat-o foarte puţin în vreo 3 locuri (asta e prima maşină pe care o conduc de când mi-am luat carnetul) dar nu e nimic ce nu se poate rezolva cu polish-ul sau cu şmirghelul (pe plastic).

              Am uitat să spun.. Maşina am achiziţionat-o pe 3 februarie şi am 2200 de km la bord .

              Am o intrebare: e normal să am consumul mediu de 5.5 la diesel? Am trecut de rodaj, dar în cartea tehnică scrie că motorul nu ajunge la performanţele maxime decât după 6000 de km. Asta se referă şi la consum?
              Last edited by tanghel; 10 March 2011, 08:43. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #8
                consumul e in functie de stilul de condus.. daca mergi ca shumi [ca tot l ai amintit ] poate sa consume si mai mult

                Comment


                • #9
                  Felicitari pentru alegere tanghel, sa o stapanesti sanatos si multi km de acum incolo fara evenimente. Totul a fost acoperit de casco, azi am ridicat-o de la service. La mine consumul este urmatorul: extraurban 4.0-4.1l/100 km, urban 5.3-5.5l/100km, mixt 5.0-5.1l/10

                  Comment


                  • #10
                    Cat timp rotile au aderenta masina te asigur ca nu se opreste.....am fost pe niste drumuri care ar speria multa lume(fost drum de cariera) si cat a fost pamant batatorit sub roti nu s-a oprit, doar cand a prins iarba sub roti pe un deal cu inclinatie considerabila s-a dat batuta, in viteza intai la relantiu ii patinau rotile Posibil sa fi fost si gumele de vara devina. De ar fi avut 4x4 era bijuterie!

                    P.S.: imi place mult culoarea aleasa de tine

                    Comment


                    • #11
                      Frumos exemplar, imi plac mult farurile asa pe negru.

                      Ps. ooo esti din sibiu. Cand pot sa vad cum merge un stepway ? :P

                      Comment


                      • #12
                        Stepway , foarte frumoasa masina felicitari, am si eu aceeasi culoare doar ca e modelul 1.6
                        Stepway 1.6-90 cai-gri platine

                        Comment


                        • #13
                          Azi am platit cei 5% pentru sandero stepway 2 0,9tce astept ca in luna Mai sa o primesc . Am sa revin cu detalii si impresii. Un weekend placut tuturor Sanderistilor.
                          Danut

                          Comment


                          • #14
                            Salut, ma poate ajuta cineva cu hartile de la navigatie? Le am sters din greseala de pe stick si i am dat actualizare si nu am de unde sa le mai iau acuma. Multumesc anticipat

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by bratuni View Post
                              Salut, ma poate ajuta cineva cu hartile de la navigatie? Le am sters din greseala de pe stick si i am dat actualizare si nu am de unde sa le mai iau acuma. Multumesc anticipat
                              Doresti hartile originale ale medianavului sau cele aparute in 2018 ?
                              Danut

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google