Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Accesoriile, cum vi se par?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accesoriile, cum vi se par?

    facem un raport calitate/pret pentru acesorii?

    mie sincer kitul ala SUV imi place mult dar la ADRAS in Bucuresti costa 2900 RON. voi ce ziceti?

  • #2
    Accesoriile merita, unele dintre ele. De exemplu kit-ul SUV nu e asa de scump, cam atat e si la Logan si la alte masini.
    sigpic

    Comment


    • #3
      in general daca vrei sa iti personalizezi masina, sa iti faci viata mai usoara la volan, poti apela la accesorii..numai ca in reprezentata sunt groaznic de scumpe...si sa va dau si un ex: am cumparat aparatorile de namol pentru un logan dintr-un magazin de piese auto cu 25 lei perechea.iar la reprezentanta sunt 50 lei...aceleasi...nu e normal.iar mp3 player-ele....la pretul pe care il ofera reprezentanta pt modelele lor....iti cumperi de la magazine specilizate ultimul racnet de mp3. eu o sa imi cumpar accesoriile din alta parte si o sa ma duc la ei sa le monteze...
      -fara-

      Comment


      • #4
        se potrivesc accesoriile la pe logan pe sandero?si aici ma refer la covorasele de namol, cotiera, si altele care nu tin de aspectul schimbat al masinii.
        -fara-

        Comment


        • #5
          Parerea mea e ca decat sa dati atatia bani pe kitt`ul ala crossover mai bine va luati ceva care ajuta la performantle masinii .. niste jante si o pereche de gume bune ... ziceam si eu

          Comment


          • #6
            sa stii ca sandero versiunea laureat vine incaltata cu pneuri michelin...ceea ce e foarte bine.sau cele inferioare cu Continental.care iar sunt niste gume bune.
            azi mi-am cumparat cotiera(59lei), presuri(62lei), si aparatori de noroi fata/spate (32lei).
            cu acesti bani nici cotiera nu puteam sa o cumpar de la dealer..care cere pe ea 220 lei....acum am alta intrebare: se potrivesc oare pe sandero?
            va rog sa imi dati un raspuns
            -fara-

            Comment


            • #7
              @spanu
              Nu te supara de unde le-ai achizitionat?Sunt si eu interesat.Pe 17 imi vine si mie masina (sper) si nu prea am chef sa dau pe ele cat cer astia de la dacia.
              Last edited by R1923; 7 July 2008, 16:54.

              Comment


              • #8
                de la un magazin de piese auto, special pt logan, din Sibiu

                sibiu.un magazin cu piese foarte ieftine si originale
                Last edited by Stefan; 8 July 2008, 09:06.
                -fara-

                Comment


                • #9
                  Merci de info.Trebui deci sa caut si eu ceva similar.

                  Comment


                  • #10
                    exista si o probl

                    daca nu te intelegi bine cu dealerul(nu ai o pila printre sefi) nu te-as sfatui.eu unu nu o sa ma apuc sa imi motez cotiera sau aparatorile de namol singur...deci cand o sa vina masina o sa ma duc cu ele la ei..numai ca anumiti dealeri nu vor sa le monteze decat pe ale lor...si daca ti le montezi singur urla la u ca nu mai ai ganatzie...
                    -fara-

                    Comment


                    • #11
                      mi-a venit o idee

                      daca v-ati uitat la logan 2 facelift, in partea din spate pe capota portbagajului exista o bara cromata.oare nu se potriveste si pe sandero?ma gandesc ca ar arata super pe partea de jos a hayonului..nu??daca se poate interesa cineva sa ma anunte si pe mine.daca se potriveste si daca se poate anexa.va multumesc
                      -fara-

                      Comment


                      • #12
                        ma intereseaza si pe mine un dispozitiv care se anexeaza la casetofonul auto iar in cazul in care primesti un apel pe telefon, vocea interlocutorului se va auzi in boxele masinii iar cd-ul se opreste automat.despre ce dispozitiv e vorba?cumva parrot ck3000 care se regaseste printre accesorile dacia?
                        Last edited by Spanu; 24 August 2008, 12:06. Reason: am mancat litere:D
                        -fara-

                        Comment


                        • #13
                          se pare ca sunt singurul care posteaza aici.m-ar interesa imbunatatirea sistemului audio din masina.m-am gandit la un subwoofer activ...dar costa mult si mai ocupa si spatiu.ca o alternativa ar fi montarea unor boxe mai puternice.
                          recomandati-mi niste boxe de 13cm diametru, cu prindere in 4 puncte si care sa fie fie suportate de playerul original adica maxim 50w.

                          p.s. 13cm, 4 puncte de prindere si valoarea de 50w nu sunt informatii sigure.
                          -fara-

                          Comment


                          • #14
                            fratilor am si eu o mare nelamurire.acum ceva vreme mi-am cumparat anumite accesorii de la un magazin de piese auto special pentru dacia. problema e ca am vorbit acum cu reprezentantul dealerului si a zis ca daca nu sunt de provenienta dacia nu poate sa le monteze.daca le-am luat de la un magazin special inseamna ca sunt de provenienta nu?
                            sper ca nu am dat banii pe ele degeaba
                            -fara-

                            Comment


                            • #15
                              Accesorii

                              Salut. Am vazut mai sus ca Spanu intreba de ceva vis-a-vis de telefon: asta se rezolva cu un car kit mai destept. Uite ce ma gandeam eu sa pun pe Sandero: http://www.altshop.ro/oglinda-retrov...de-p-1174.html (nu fac reclama la site, asa ca nu aruncati cu pietre). Am vazut oglinda asta montata pe masina unui prieten si e foarte desteapta: cand suna telefonul da casetofonul pe mute (nu chiar mute, ci la nivelul 1), are deasupra ei un bluetooth dongle care se detaseaza si se baga in ureche in cazul in care vrei convorbire in particular (il mai suna nevasta si-l injura ), iti afiseaza numarul care te suna in oglinda, are senzori de parcare acustici si cu afisare direct in oglinda, este semicolorata (tenta foarte slaba de negru) impotriva orbirii pe timp de noapte (cand se gaseste vre-un nebun sa stea in spatele tau cu faza lunga), se conecteaza la telefon prin bluetooth si la caseton prin radio (nu va ganditi ca trebuie sa stati numai pe radio ca sa functioneze) sau fir (asta nu stiu cum se face, n-am fost de fata la montarea ei). Ce ziceti, merita banii? Eu unul o sa mi-o cumpar pentru ca am nevoie.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google