Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

1.0 12v 75HP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1.0 12v 75HP

    Propun un thread si cu acest motor

  • #2
    E gresit titlul..ai 2 cp in minus..ca sa fim exacti
    NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

    Comment


    • #3
      Defapt e 1,0 SCe (Smart Control efficiency) aka B4D400.

      Oficial are 54kw/74CP@6400rpm și 97Nm@3500rpm
      Last edited by t0rquemada; 11 June 2017, 00:27.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Poate modifica vre un moderator titlul in 1.0 SCe 75 CP cum zic cei de la DACIA, ca sa dea bine, sau in 1.0 SCe 73 CP cat are el real

        In brosura de la Dacia apare ca titlu comercial 1.0 SCe 75 CP, iar in specificatii 73 CP.
        A achizitionat sau a condus cineva aceasta motorizare?
        Last edited by angelblack; 20 July 2017, 20:57. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #5
          Da, inițiatorul acestui thread. A scris aici

          Comment


          • #6
            Da ar fi util in 9 iulie imi vine si mie "ratusca cea urita" cu motor de 1.0 Sce .

            Comment


            • #7
              Originally posted by RUSVAL View Post
              Da ar fi util in 9 iulie imi vine si mie "ratusca cea urita" cu motor de 1.0 Sce .
              Vreau sa-mi cumpar si eu, cat dureaza din momentul in care o platesti pana o aduce?

              Comment


              • #8
                2-3 Saptamani daca nu e pe stoc si ai alte cerinte.

                Platesti un avans la BRD cred ca 10% din valoare, dealerul iti da cred ca o proforma si te duci inapoi la dealer cu dovada platii. Nu sunt foarte sigur sotia a facut toate demersurile (paper work) eu cu dinero
                Last edited by RUSVAL; 27 May 2018, 21:46. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #9
                  Salut!
                  Am cumparat si eu un sandero 1.0 SL acum vreo doua saptamani. A durat vreo trei saptamani de la comanda pana l-am luat.

                  Comment


                  • #10
                    cum sa activez cb

                    Originally posted by t0rquemada View Post
                    Defapt e 1,0 SCe (Smart Control efficiency) aka B4D400.

                    Oficial are 54kw/74CP@6400rpm și 97Nm@3500rpm
                    stiti pe cineva in craiova sa imi activeze cb fara sa pierd garantia am luato fara si as vrea sa activez aceasta functie multumesc
                    Last edited by gica; 25 August 2018, 13:38. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #11
                      Senzori presiune pneuri

                      Buna ziua, Poate cineva sa-mi spună unde sunt amplasați senzorii de presiune pneuri? Am schimbat pneurile de vara cu cele de iarna si după 15 min de rulat s-a aprins pe bord ledul care indica probleme cu presiunea in pneuri. Cel care a facut înlocuirea pneurilor mi-a spus ca senzorii sunt pe ABS si ca nu o sa am probleme. Dar iată ca nu a fost asa. La modelul asta de SANDERO SL Plus 1.0 12V 75CP -benzina senzorii or fi pe valva sau asa cum a spus "meșterul" ( service-ul de schimbat pneuri este bine situat...asa ca ...). Masina este in garanție. Se poate dezactiva acest senzor sau trebuie sa cumpăr si sa montez alții pe noile anvelope? Mulțumesc anticipat pentru ajutor.

                      Comment


                      • #12
                        Daca nu ai senzori fizici in roata sau daca ti-ai montat senzorii si pe setul asta de pneuri sau daca presiunea se face din senzorii de ABS, fa urmatoarele lucruri :
                        1. Fa presiunea corecta in pneuri ( e posibil sa ai un abtibild pe stalpul din dreapta masinii ). Daca nu, fa presiunea 2.2 pe fata, 2.0 pe spate.
                        2. Intra in meniul tabloului de bord la "Set tp" ( Set tire pressure )
                        3. Tine apasat butonul pana incepe sa clipeasca ( cateva secunde ) si incepe rutina de interogare a senzorilor de pe masina. Daca presiunea e facuta corect, martorii ar trebui sa se stinga dupa ce se termina rutina asta.
                        4. In cazul in care nu se sting martorii dupa ce se termina rutina de "Set tp", mergi cu masina 5-10 km, dupa care repeta pasul 3.

                        In cazul in care sistemul de monitorizare a presiunii din pneuri se face cu senzori fizici, fie cumperi un set ( 150-200 lei ), care dupa 4-5 ani se termina bateria si trebuie inlocuiti, pentru ca bateria este incapsulata, fie dezactivezi cu ajutorul diagnozei la baietii care au Derelek ( DDT 2000 ). Reprezentatele nu au cum sa te ajute

                        Nota
                        In cazul in care nu iti apare meniul de "Set tp", 99% e dezactivat din diagnoza, fiind versiunea SL Plus, se practica asta. Mergi la cineva care are Derelek ( DDT 2000 ). In Iasi sau Bucuresti iti pot recomanda pe cineva
                        Last edited by Midnighte; 23 October 2018, 18:23.
                        Alta zi, alt idiot

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google