Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Al meu Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Al meu Sandero

    Tocmai am ajuns acasa cu noua achizitie: un Sandero Laureate 1.4 MPI, culoare Bleu Electrique. Ieri am platit masina si azi am ridicat-o de la Meridian Vest. Imi pare bine ca am intrat in Clubul Sandero
    Attached Files

  • #2
    Salut

    Am si eu cateva intrebari pentru tine:
    -daca ai platit-o ieri si ai luat-o azi inseamna ca o aveau deja pe stoc?
    -cand a fost produsa masina? (scrie undeva pe cartea tehnica)
    -ai amortizoare pe gaz sau pe ulei?
    -ai bara stabilizatoare?
    -ce cauciucuri ai pe ea?
    -ce ti-a mai dat in afara de dotarile platite? (bonusuri)

    Comment


    • #3
      - Intr-adevar, masina o aveau pe stoc (era la Meridian Sud si de aia a durat o zi sa mi-o aduca)
      - Nu am cartea de identitate a masinii, asa ca nu pot sa iti zic cand e produsa
      - Nu stiu ce fel de amortizoare are...
      - Din ce am vazut, nu pare a avea bara stabilizatoare
      - Cauciucuri Continental
      - Nu am primit nici un bonus (exact la ce bonus te asteptai?)

      Comment


      • #4
        welcome!

        *ce-ti place si ce nu-ti palce la ea ?
        *ce masina ai avut inainte(daca ai avut)
        * "dj_cosmin17" cred ca se referea dak ai primit (alarma,presuri, etc) gratis


        p.s frumoasa mai este :x
        Last edited by Stefan; 10 September 2008, 21:13.

        Comment


        • #5
          Inainte am avut un Suzuki Swift din 2001. Imi plac la Sandero : aspectul, culoarea pe care am ales-o, tinuta de drum si pozitia de condus comparativ cu vechea mea masina, cromatica interiorului. Nu imi place servodirectia, care este muuult diferita de ce am avut la Swift, in sensul ca la Suzuki era foarte usor de intors volanul fata de Sandero.
          Din pacate nu am primit nimic de acel gen gratis, mi-am cumparat eu covorasele tip tavita adanca, pe care am dat 140 lei

          Si nu imi mai place faptul ca nu are roata de rezerva in portbagaj, este un sistem tampit asta cu roata sub masina, ca la Novele vechi, sa aiba toti acces la ea. Apropo, la Logan cum e?

          Foloseste functia EDIT
          Last edited by Stefan; 10 September 2008, 21:14.

          Comment


          • #6
            La Logan roata de rezerva este in portbagaj. Dar in Sandero cred ca nu a avut loc datorita portbagajului "scurt". Eu mai am inca de asteptat pana luni-marti (au fost 16 de zile de cand am dat comanda), dar am specificat ca vreau o masina produsa dupa 1 Septembrie, si de-aia a durat atat. Bonusuri primite: 30 de litri de benzina, alarma si manopera la primele 2 revizii (bonusurile au fost cauza anularii comenzii de la un dealer si mutarea la altul ).
            In rest, s-o stapanesti sanatos si sa ai multi kilometrii fara incidente.

            Comment


            • #7
              Originally posted by vlad_pat View Post
              Tocmai am ajuns acasa cu noua achizitie: un Sandero Laureate 1.4 MPI, culoare Bleu Electrique. Ieri am platit masina si azi am ridicat-o de la Meridian Vest. Imi pare bine ca am intrat in Clubul Sandero
              misto rau! sa o stapanesti sanatos! sa ai grija de ea! abia astept sa mi vina si mie

              Comment


              • #8
                vlad_pat, s-o stapanesti sanatos. E frumoasa culoarea, era pe lista mea atunci cand am dat comanda.

                Originally posted by dj_cosmin17 View Post
                Bonusuri primite: 30 de litri de benzina, alarma si manopera la primele 2 revizii (bonusurile au fost cauza anularii comenzii de la un dealer si mutarea la altul ).
                In rest, s-o stapanesti sanatos si sa ai multi kilometrii fara incidente.
                Dealerul e IATSA Stefanesti? Pentru ca ei aveau promotia asta.

                Comment


                • #9
                  securitatea rotii de rezerva - intrebare

                  pentru vlad (si pt. orice altcineva care ar putea sa imi raspunda):

                  Originally posted by vlad_pat View Post
                  Si nu imi mai place faptul ca nu are roata de rezerva in portbagaj, este un sistem tampit asta cu roata sub masina, ca la Novele vechi, sa aiba toti acces la ea.
                  Cam cat de usor se scoate roata de rezerva de sub masina? E (poate fi) prinsa cu vreun sistem de siguranta personalizat? (cheie, lacatel etc) Sau - in formulare echivalenta: daca o lasi noaptea in strada, o poate scoate vreun intrus? Daca da, cam cat de dificila ar fi operatia pentru cineva "calificat"?
                  Multumesc anticipat pentru raspuns.

                  Comment


                  • #10
                    Pentru Sand1: cu toate ca inca nu mi-a venit masina, am vazut la un prieten de-al meu sistemul de prindere al rotii de rezerva si anume: in portbagaj, la vre-o palma de "capatul" masinii este sub mocheta un surub cu care se lasa roata jos pana pe pamant. Acesta este actionat de levierul cricului (sau o cheie de 13, cred). Pentru cineva avizat nimic nu este greu, dupa cum este expresia: "lacatele au fost inventate pentru oamenii cinstiti". Dar dureaza ceva sa taie acea plasa.

                    Pentru Stefan: esti din Pitesti? Ai dreptate, ala este dealer-ul, dar am citit in regulament ca nu ai voie cu reclame si/sau discreditarea altor dealeri, deci m-am abtinut de la comentarii.

                    Comment


                    • #11
                      Sunt din Bucuresti, dar am luat masina de la ei.
                      Sistemul de prindere al rotii este mai bine gandit ca cel de la SuperNova, dar bineinteles ca cine isi pune mintea, poate sa o "imprumute".
                      Sa verificati daca nu e prea strans surubul care tine grilajul rotii, altfel apasa pe cauciuc.

                      Comment


                      • #12
                        foarte frumoasa masina. culoarea e minunata.
                        Scuzati absenta indelungata. I'm back

                        Comment


                        • #13
                          Sa ma laud si eu...

                          Am platit ieri Sandelu' si de abia o astept...trebuie sa vina pe trailer.

                          Ca optiuni am luat airbagurile laterale, mp3, si garantia extinsa. culoarea este bleu nemetalizat.

                          o sa postez cat mai curand, sper, pozele cu sandelu naravas.

                          Va salut pe toti
                          Last edited by Stefan; 11 September 2008, 14:49.
                          If I fail, it is because you failed me!

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google